پارسه tag:http://parse.mihanblog.com 2018-02-19T03:31:12+01:00 mihanblog.com داستان عاشقانه زن وشوهر جوان 2010-04-20T02:12:38+01:00 2010-04-20T02:12:38+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1890 حسن زن وشوهر جوانی سوار برموتورسیکلت در دل شب می راندند. انها از صمیم قلب یکدیگر را دوست داشتند. زن جوان: یواشتر برو من می ترسم مرد جوان: نه ، اینجوری خیلی بهتره! زن جوان: خواهش می کنم ، من خیلی میترسم مردجوان: خوب، اما اول باید بگی دوستم داری زن جوان: دوستت دارم ، حالامی شه یواشتر برونی مرد جوان: مرا محکم بگیر زن جوان: خوب، حالا می شه یواشتر برونی؟ مرد جوان: باشه ، به شرط این که کلاه کاسکت مرا برداری و روی سرت بذاری، اخه نمی تونم راحت برونم، اذیتم می کنه روز بعد روزنامه ها نوشتند برخورد یک موتورسیک ]]> از خلال گودر 2010-04-20T00:07:52+01:00 2010-04-20T00:07:52+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1889 حسن گل‌مریم: ساعت دوی نصفه‌شب توی داروخونه داشتم پول یک عدد پستونک رو حساب می کردم ... یک آقایی هم اومد و کاندوم خرید ... ساعت دوی نیمه شب و کاندوم؟ برو بخواب بابا. بنفشه بهار: یارو دیده تو پستونک می‌خری، فک کرده کاندوم بخره که بعدن کارش به پستونک‌خریدن دو نصفه‌شب نکشه. گل‌مریم: ساعت دوی نصفه‌شب توی داروخونه داشتم پول یک عدد پستونک رو حساب می کردم ... یک آقایی هم اومد و کاندوم خرید ... ساعت دوی نیمه شب و کاندوم؟ برو بخواب بابا.

بنفشه بهار: یارو دیده تو پستونک می‌خری، فک کرده کاندوم بخره که بعدن کارش به پستونک‌خریدن دو نصفه‌شب نکشه.]]>
دانلود دومین فونت یونیکد واستاندارد قرآنی - ایرانی " نیریزی " 2010-04-19T02:58:23+01:00 2010-04-19T02:58:23+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1888 حسن دومین فونت استاندارد یونیکد توسط شورای عالی اطلاع رسانی  بنام فونت " نیریزی " ساخته شد . این فونت که یک فونت قرآنی - ایرانی میباشد را میتوانید به حجم تقریبی 300 کیلو بایت از لینک زیر دانلود کنید. الیته این نکته را یادآوری کنم که انتشار این فونت در حال حاضر فقط برای تست و بیان مشکلات آن از سوی متخصصان این فن میباشد . دانلود Rapidshare Hotfile اطلاعات بیشتر دومین فونت استاندارد یونیکد توسط شورای عالی اطلاع رسانی  بنام فونت " نیریزی " ساخته شد . این فونت که یک فونت قرآنی - ایرانی میباشد را میتوانید به حجم تقریبی 300 کیلو بایت از لینک زیر دانلود کنید. الیته این نکته را یادآوری کنم که انتشار این فونت در حال حاضر فقط برای تست و بیان مشکلات آن از سوی متخصصان این فن میباشد .

دانلود

Rapidshare

Hotfile

اطلاعات بیشتر

]]>
٢٦٠٠٠ تومان قیمت اینترنت با سرعت یك گیگابایت در ثانیه 2010-04-19T00:00:01+01:00 2010-04-19T00:00:01+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1887 حسن سرعت اینترنت شما در چه حدی است؟ آیا مثل من مجبورید از دایال آپ با سرعت ٥٦ كیلوبایت استفاده كنید؟ یا اینكه از اینترنت مثلا ADSL با سرعت حداكثر ١٢٨ كیلوبایت برای كاربر خانگی استفاده می‌كنید؟ [بگذریم كه همین ٥٦ و ١٢٨ هم دروغین است!! ] بعضی وقتها می‌گوییم فلان كشور عقب مانده است. كلمه «عقب مانده» آنقدر استفاده شده كه كم‌كم معنا و مفهومش كاملا لمس نمی‌شود. در اینطور موارد بد نیست یك مقایسه‌ای انجام شود تا عمق فاجعه مشخص گردد. هنگ كنگ از این ماه اینترنت با سرعت ١ گیگابایت به شهروندانش ارائه می‌دهد سرعت اینترنت شما در چه حدی است؟ آیا مثل من مجبورید از دایال آپ با سرعت ٥٦ كیلوبایت استفاده كنید؟ یا اینكه از اینترنت مثلا ADSL با سرعت حداكثر ١٢٨ كیلوبایت برای كاربر خانگی استفاده می‌كنید؟ [بگذریم كه همین ٥٦ و ١٢٨ هم دروغین است!! ]

بعضی وقتها می‌گوییم فلان كشور عقب مانده است. كلمه «عقب مانده» آنقدر استفاده شده كه كم‌كم معنا و مفهومش كاملا لمس نمی‌شود. در اینطور موارد بد نیست یك مقایسه‌ای انجام شود تا عمق فاجعه مشخص گردد.

هنگ كنگ از این ماه اینترنت با سرعت ١ گیگابایت به شهروندانش ارائه می‌دهد

              symmetrical 1 Gbps service for just $26 a month

برای این كه دقیق متوجه مفهوم جمله بالا شویم بد نیست چند چیز بدیهی را بخاطر بیاوریم:

هر ١٠٠٠ كیلوبایت برابر است با ١ مگابایت

هر ١٠٠٠ مگابایت برابر است با ١ گیگابایت

در نتیجه هر ١٠٠٠،٠٠٠ كیلوبایت برابر می‌شود با ١ گیگابایت.

در هنگ كنگ ١ گیگابایت یا همان ١٠٠٠،٠٠٠ كیولابیت را می‌دهند ٢٦ دلار ( تقریبا ٢٦ هزار تومان)

در ایران اینترنت ١٢٨ كیلوبایت را می‌دهند ماهی چند؟

نكته: بجز قیمت توجه بفرمایید كه وزیر مخابرات قبلی فرمودند كاربر ایرانی نیازی به بیشتر از ٥١٢ كیلوبایت ندارد. از آن طرف چند وقتی هم می‌شود كه به كاربران خانگی بالاتر از ١٢٨ كیلوبایت نمی‌دهند.

حال تصور كنید: در هنگ كنگ،وزیر مخابراتش بگوید كاربر هنگ كنگی نیاز به اینترنت بیش از ٥١٢ ندارد. و یا كاربران خانگی ان حداكثر سرعت اینترنت آنها بشود ١٢٨ كیلوبایت!

بنظرم بد نیست قیافه چشم بادامی‌ها را برای لحظاتی تجسم كنیم.

حالا فهمیدید معنای عقب ماندگی چیست؟ 

این بار كه خواستید پول شارژ اینترنت را بپردازید به یاد این نوشته بیافتید!

]]>
نسخه RTM مایکروسافت آفیس ۲۰۱۰ برای دانلود منتشر شد 2010-04-17T23:10:34+01:00 2010-04-17T23:10:34+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1886 حسن روز جمعه کمپانی مایکروسافت اعلام کرد بسته جدید Office 2010 در ماه می برای شرکت های تجاری، در ماه ژوئن برای مشتریان عادی و از هم اکنون در اختیار تولید کنندگان بزرگ رایانه برای نصب بر روی محصولاتشان قرار گرفته است. مهندس “Takeshi Numoto” معاون شرکت مایکروسافت در بخش توسعه نرم افزار Office ، طی مطلبی در وبلاگ رسمی این شرکت اعلام کرده است Office 2010 مرحله RTM را با موفقیت پشت سر گذاشته است. به گفته وی: “نگارش RTM مرحله نهایی برنامه نویسی این محصول است که با افتخار مهندسان مایکروسافت آنرا به انجام مهندس “Takeshi Numoto” معاون شرکت مایکروسافت در بخش توسعه نرم افزار Office ، طی مطلبی در وبلاگ رسمی این شرکت اعلام کرده است Office 2010 مرحله RTM را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

به گفته وی: “نگارش RTM مرحله نهایی برنامه نویسی این محصول است که با افتخار مهندسان مایکروسافت آنرا به انجام رسانده اند. طی این مدت تیم برنامه نویسی ما برای رسیدن به این مرحله از قلب و روح خود سرمایه گذاری کرد.”

به گفته مایکروسافت تاکنون ۷٫۵ میلیون نسخه آفیس ۲۰۱۰ آزمایشی توسط کاربران دانلود شده است که این میزان ۳ برابر بیشتر از مقداری است که آفیس ۲۰۰۷ آزمایشی دانلود شده بود.

مایکروسافت برای خریداران نسخه اورجینال Office 20010 از سیستم خدمات پشتیبانی ویژه ای استفاده می کند. همچنین مشتریانی که آفیس ۲۰۰۷ و یا کامپیوتری که بر روی آن آفیس ۲۰۰۷ نصب شده باشد را از تاریخ ۵ مارچ سال ۲۰۱۰ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰ خریداری نمایند بصورت رایگان به آفیس ۲۰۱۰ ارتقاء خواهند یافت. اعضای سایت های MSDN و TechNet نیز می توانند از تاریخ ۲۲ ماه آپریل آفیس ۲۰۱۰ نسخه RTM را دانلود نمایند.

قیمت خرده فروشی نسخه حرفه ای آفیس ۲۰۱۰ (professional edition) برابر ۴۹۹ دلار خواهد بود. (معادل نیم میلیون تومان!)

مایکروسافت آفیس ۲۰۱۰ حداقل در ۵ نسخه متفاوت منتشر خواهد شد که یکی از آنها رایگان می باشد اما امکانات آن کاملاً محدود خواهد بود و در آن تبلیغات نمایش داده می شود.

برخی از نسخه های متفاوت آفیس ۲۰۱۰ عبارتند از Starter, Home and Student, Home and Business, Professional و Professional Academic.

]]>
آشنایی با قابلیت های جدید Adobe Photoshop CS5 2010-04-17T01:43:42+01:00 2010-04-17T01:43:42+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1885 حسن ویزگی ها و قابلیت های جدید نرم افزار فتوشاپ cs5 در Photoshop CS5 ویرایش تصویر مجددا تعریف شده است، این بار تمرکز بیشتر روی عکاسی است. اکنون 20 سال است که فتوشاپ در حال تکامل روز افزون است و طی این تلاش ها CS5 نه تنها تغییرات انقلابی به همراه دارد، بلکه انقلابی در عرصه ی ویژگی های نو و جدید نیز به همراه دارد که هر کاربری را با این امکانات راضی نگه می دارد. اگر تا به حال سری به وِیژگی های جدید این نرم افزار شگفت انگیز مانند Content Aware Fill و Puppet Warp نزده اید مطمئنا پس از دیدن آن از تعجب آشنایی با قابلیت های جدید Adobe Photoshop CS5

ویزگی ها و قابلیت های جدید نرم افزار فتوشاپ cs5


در Photoshop CS5 ویرایش تصویر مجددا تعریف شده است، این بار تمرکز بیشتر روی عکاسی است. اکنون 20 سال است که فتوشاپ در حال تکامل روز افزون است و طی این تلاش ها CS5 نه تنها تغییرات انقلابی به همراه دارد، بلکه انقلابی در عرصه ی ویژگی های نو و جدید نیز به همراه دارد که هر کاربری را با این امکانات راضی نگه می دارد. اگر تا به حال سری به وِیژگی های جدید این نرم افزار شگفت انگیز مانند Content Aware Fill و Puppet Warp نزده اید مطمئنا پس از دیدن آن از تعجب انگشت به دهان خواهید ماند که "چگونه این کارها را انجام داده اند؟"

تعدادی از این امکانات برای ما فوق العاده به نظر رسید، اما به نظر می رسد این امکانات تنها روی عکس های ایده آل و بدون اشکال به خوبی عمل می کنند اما نه روی نمونه های واقعی. بعد از کار با برخی از این امکانات خواهید فهمید که در آمد کار با فتوشاپ تا اندازه ی زیادی بالا رفته است.

 
1. انجام انتخاب های پیچیده و ظریف آسان تر می شود

حذف کردن پس زمینه تا حد زیادی آسان و راحت می شود. شما می توانید ماسک های بسیار دقیقی بسازید و انتخاب قسمت مورد نظرتان را سریع تر انجام دهید. ترفندهای مورد استفاده برای انتخاب مو حالا با استفاده از ابزار refinement، به سرعت باد انجام می شود.
]]>
جنگ جهانی سوم: نبردی بین مایکروسافت، اپل و گوگل! 2010-04-17T00:38:04+01:00 2010-04-17T00:38:04+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1884 حسن در دنیای آی‌تی، مدتهاست نبرد سختی بین سه غول درگرفته است. اپل، گوگل و مایکروسافت در زمینه‌های زیاد و بر سر تصاحب میلیاردها دلار پول، به سختی در حال رقابت هستند. دو رقیب با سابقه یعنی اپل و مایکروسافت از سوی رقیبی جوان یعنی گوگل به شدت به چالش فراخوانده شده‌اند. گوگل در عرض تنها ۱۰ سال، از قامت یک موتوری جستجوی صرف، به درآمد و هم‌اکنون در زمینه کتاب، ویدئو، تلفن‌های موبایل، سیستم عامل و به زودی تلویزیون فعال شده است. در این میدان نبرد، گاهی دو رقیب دست دوستی به هم می‌دهند، اما خیلی زود این دوستی در دنیای آی‌تی، مدتهاست نبرد سختی بین سه غول درگرفته است. اپل، گوگل و مایکروسافت در زمینه‌های زیاد و بر سر تصاحب میلیاردها دلار پول، به سختی در حال رقابت هستند. دو رقیب با سابقه یعنی اپل و مایکروسافت از سوی رقیبی جوان یعنی گوگل به شدت به چالش فراخوانده شده‌اند. گوگل در عرض تنها ۱۰ سال، از قامت یک موتوری جستجوی صرف، به درآمد و هم‌اکنون در زمینه کتاب، ویدئو، تلفن‌های موبایل، سیستم عامل و به زودی تلویزیون فعال شده است.

در این میدان نبرد، گاهی دو رقیب دست دوستی به هم می‌دهند، اما خیلی زود این دوستی‌ها، بدل به دشمنی می‌شوند و دشمنی‌ها هم عمیق‌تر می‌شوند.

در دهه ۹۰، مایکروسافت و کامپیوتر، واژه‌های مترادفی بودند. بعد از ان نوبت به اپل رسید تا با آی‌پد، آی‌فون، آی‌تونز و اپ استور، بر دنیای موسیقی و موبایل تسلط پیدا کند.

بیایید میدان‌‌های نبرد را با هم مرور کنیم:

۱- کتاب الکترونیک ۲- تلفن همراه ۳- ای‌میل ۴- سرویس‌های ابری ۵- سرویس‌های ویدئو ۶- فروش اپلیکیشن ۷- سیستم عامل ۸ – تبلیغات موبایلی ۹-گیم ۱۰-پخش‌کننده‌های قابل حمل فایل‌های چندرسانه‌ای ۱۱- نرم‌افزارهای تحت وب ۱۲- سرویس‌های موسیقی ۱۳- سخت‌افزارهای خانگی پخش ویدئو ۱۴- تبلت ۱۵- مرورگرهای اینترنتی ۱۶- جستجوی اینترنتی ۱۷- سرویس‌های نقشه و راهیابی

یکی از جاهایی که این سه شرکت رقابت شدیدی با هم دارند، سیستم عامل‌های موبایلی است. در حال حاضر سیمبین سیستم عامل بیش بیش از ۴۵ درصد موبایل‌های دنیاست، سیستم عامل بلک بری با حدود ۲۰ درصد در مکان دوم قرار دارد، سیستم عامل آی‌فون با ۱۲٫۵ درصد و ویندوز موبایل با حدود ۹ درصد در جایگاه‌های بعدی هستند.

آندرویید، سیستم عامل موبایل شرکت گوگل، در حال حاضر سهم بسیار اندکی از سیستم عامل‌های موبایل دارد، چیزی حدود ۲٫۵ درصد. اما برآورد می‌شود که تا سال ۲۰۱۲، ۱۴٫۵ درصد موبایل‌های دنیا، آندروییدی باشند.

البته آمار و ارقامی که داده شد، مربوط به کل کاربران دنیاست و اگر هر قاره را به صورت جداگانه بررسی کنیم، به آمار دیگری می‌رسیم: جالب است بدانید که در اقیانوسیه، آمریکای شمالی و اروپا، این سیستم عامل آیفون است که بر دیگران توفق دارد، و سیمبین در آفریقا و آسیا و آمریکای جنوبی، محبوبیت دارد.

در آمریکا، بلک‌بری با حدود ۴۲ درصد سیستم عامل شماره یک موبایلی است، آیفون با ۲۲٫۵ درصد در مقام دوم است و ویندوز موبایل و آندرویید در رده‌های بعدی هستند.

آمار جالب دیگر مربوط به فروش اپلیکیشن‌هاست: در سال ۲۰۰۹، مجموعا، ۷ میلیارد اپلیکیشن توسط کاربران موبایل در تمان دنیا، دانود شد و ۴٫۱ میلیارد دلار نصیب فروشنده‌های اپلیکیشن کرد. حساب کنید که چند بشکه نفت باید فروخت تا به این میزان سود رسید؟! چیزی بیشتر از ۵۱ میلون بشکه نفت با احتساب هر بشکه، ۸۰ دلار!

به طور متوسط هر اپلکیشن، ۱٫۹۰ دلار قیمت دارد. در حال حاضر اپل غنی‌ترین فروشگاه اپ را دارد، این فروشگاه ۱۴۰ هزار اپلیکیشن آماده دارد، در مقابل، آندرویید ۳۰ هزار، پالم، ۱۴۰ هزار، بلک بری ۲ هزار، نوکیا ۲۵۰۰ و ویندوز موبایل تنها ۳۷۸ اپ دارد. به تفاوت بسیار زیاد تعداد اپلیکیشن‌ها توجه کنید.

اما تعداد اپ‌های دانلودی از فروشگاه‌ها هم بسیار مهم است، مجموعا تا به حال، ۳ میلیارد اپ از فروشگاه اپل، دانلود شده است. در مقابل میزان دانلود اپ از فروشگاه نوکیا، تنها ۱۰ میلیون بوده است!

در حال حاضر میزان سرمایه سه شرکت مایکروسافت، گوگل و اپل، به ترتیب ۲۵۶ میلیارد دلار، ۱۸۴ میلیاد دلار و ۲۰۵ میلیارد دلار است، باید منتظر ماند تا مشاهده کرد، این سه شرکت بزرگ با این میزان سرمایه و بهره‌گیری از هزاران مغز خلاق، هر یک به کجا خواهند رسید.

منبع: یک پزشک

]]>
سرویس گوگل گروه (Google Groups) فیلتر شد 2010-04-16T11:16:31+01:00 2010-04-16T11:16:31+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1883 حسن سرویس گوگل گروه (Google Groups) نیز به جمع سایتهای فیلتر شده پیوست. از صبح امروز یکی دیگر از سرویسهای گوگل به نام گروهای گوگلی یا Groups Google و سایت مخصوص آن فیلتر شد و به جای آن صفحه جدید فیلترینگ با سایتهای مفید که به تازگی ایجاد شده، مشاهده می‌شود. گروه‌های گوگلی یک فضای مجازی برای کاربران است تا بتوانند با دوستان خود ارتباط تنگاتنگی داشته باشند، به عنوان مثل در این سرویس یک کاربر می‌توانست با دوستان خود در مدسه، محل کار، دانشگاه و… یک گروه به نام خود ایجاد کنند، البته برای استفاده از این از صبح امروز یکی دیگر از سرویسهای گوگل به نام گروهای گوگلی یا Groups Google و سایت مخصوص آن فیلتر شد و به جای آن صفحه جدید فیلترینگ با سایتهای مفید که به تازگی ایجاد شده، مشاهده می‌شود.

گروه‌های گوگلی یک فضای مجازی برای کاربران است تا بتوانند با دوستان خود ارتباط تنگاتنگی داشته باشند، به عنوان مثل در این سرویس یک کاربر می‌توانست با دوستان خود در مدسه، محل کار، دانشگاه و… یک گروه به نام خود ایجاد کنند، البته برای استفاده از این امکان نیاز به جمیل نیز است که با فیلتر شدن این سایت امکان دسترسی به این گروهها نیز دیگر وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، شایان ذکر است که سرویس گوگل ریدر نیز چندی پیش فیلتر شده بود، این سرویس یک فیدخوان تحت وب است که به صورت آنلاین و آفلاین قابلیت خواندن فید را دارد و در ۷ اکتبر ۲۰۰۵ توسط آزمایشگاه گوگل منتشر شد و در ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۷ از حالت بتا خارج شد.

]]>
Dropbox: آپلود فایل با امكانات نوین وب٢ [+دعوتنامه] 2010-04-15T09:58:09+01:00 2010-04-15T09:58:09+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1882 حسن برای آپلود فایل در اینترنت سایتها و سرویسهای بسیار متنوعی وجود دارد. دید سنتی به این قبیل سایتها عمدتا بر میزان فضایی كه در اختیار شما قرار داده می‌شود متمركز است یعنی هر سایتی كه گیگابایت بیشتری به شما بدهد بهتر است! اما در عرصه وب٢ دیگر حجم چندان مهم نیست.هم اكنون سایتهایی هستند كه تا ١٠٠ گیگابایت فضای رایگان به شما می‌دهند( چنین سایتی به كار شما می‌آید؟؟ پستهای بعدی این وبلاگ را بخوانید). اكنون نكته مركزی و اصلی تواناییهای هر سرویس در زمینه sharing بیشتر و راحت تر + امكان دسترسی به ان از طرق برای آپلود فایل در اینترنت سایتها و سرویسهای بسیار متنوعی وجود دارد. دید سنتی به این قبیل سایتها عمدتا بر میزان فضایی كه در اختیار شما قرار داده می‌شود متمركز است یعنی هر سایتی كه گیگابایت بیشتری به شما بدهد بهتر است!

اما در عرصه وب٢ دیگر حجم چندان مهم نیست.هم اكنون سایتهایی هستند كه تا ١٠٠ گیگابایت فضای رایگان به شما می‌دهند( چنین سایتی به كار شما می‌آید؟؟ پستهای بعدی این وبلاگ را بخوانید). اكنون نكته مركزی و اصلی تواناییهای هر سرویس در زمینه sharing بیشتر و راحت تر + امكان دسترسی به ان از طرق متعدد: موبایل، دسكتاپ، لپ تاپ، منزل ، محل كار و…. است.

یكی از نمونه‌های بسیار خوب در این زمینه سایت دراپ باكس است. روش استفاده از این سایت بسیار ساده است:ابتدا در ان عضو می‌شوید. سپس نرم افزاری دارد كه از اینجا دریافت می‌كنید. پس از نصب ان، در كامپیوتر –موبایل شما یك فضای جدید ایجاد می‌شود. اكنون شما دراپ باكس را به كامپیوتر خود آورده‌اید!

هر وقت خواستید فایلی را اپلود كنید كافی است ان را بكشید به داخل فولدر مربوطه و رها كنید. دراپ باكس خودش فایل را به فولدر مربوطه می‌برد ان را با اكانت شما در اینترنت sync می‌كند.

مزیت مهم دراپ باكس در این است كه شما می‌توانید این فایل ارسال شده را به صور مختلف درآورید: یعنی ان را كاملا پرایوت كنید و فقط خودتان استفاده كنید یا پابلیك كنید و همگان دسترسی داشته باشند و یا اینكه مشخص كنید كدام یك از دوستان شما به ان دسترسی پیدا كنند. در حقیقت دراپ باكس مفهوم اشتراك فایل را متحول كرده است. دراپ باكس بصورت اولیه، فضای ٢ گیگابایت رایگان در اختیار همگان می‌گذارد.

دراپ باكس در مسابقات امسال تك‌كرانچ جزء سرویسهای برتری بود كه برنده جوایزی هم شد. توصیه می‌كنم برای یكبار هم كه شده این سرویس خوب را تست كنید.

لینك دعوتنامه: بر روی این لینك كلیك كنید. یادتان نرود! زمانی كه در سایت عضو شدید برای دوستان خود نیز دعوتنامه بفرستید!!

]]>
دفتر آیت‌الله‌جوادی آملی فیلم هاله نور را تایید كرد 2009-06-08T23:54:30+01:00 2009-06-08T23:54:30+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1881 حسن گروه سیاسی:دفتر آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی طرح موضوع «هاله نور» از سوی محمود احمدی‌نژاد را تایید و دو شماره تماس برای پاسخگویی به پرسش‌های هموطنان در این‌باره اعلام كرد. براساس فیلمی كه منتشر شده است، رئیس‌جمهوری در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی كه پس از نخستین حضور در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد از رویت «هاله نور» هنگام سخنرانی‌اش خبر داده بود. به گزارش سایت قلم نیوز مردم می‌توانند از طریق شماره‌های 7724424-0251 و 7751199-0251 با دفتر آیت‌الله جوادی‌آملی تماس بگیرند و از صحت ماجرا مطلع شوند. گروه سیاسی:دفتر آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی طرح موضوع «هاله نور» از سوی محمود احمدی‌نژاد را تایید و دو شماره تماس برای پاسخگویی به پرسش‌های هموطنان در این‌باره اعلام كرد. براساس فیلمی كه منتشر شده است، رئیس‌جمهوری در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی كه پس از نخستین حضور در مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد از رویت «هاله نور» هنگام سخنرانی‌اش خبر داده بود. به گزارش سایت قلم نیوز مردم می‌توانند از طریق شماره‌های 7724424-0251 و 7751199-0251 با دفتر آیت‌الله جوادی‌آملی تماس بگیرند و از صحت ماجرا مطلع شوند. احمدی‌نژاد در مناظره تلویزیونی با مهدی‌كروبی این فیلم را ساختگی خوانده است. همچنین در پی تكذیب ماجرای هاله نور از سوی احمدی‌نژاد یك عضو هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم كه در دیدار رئیس‌جمهوری با آیت‌الله جوادی‌آملی حضور داشت، به شدت از دروغگویی رئیس‌جمهوری انتقاد كرد. حجت‌الاسلام محمدتقی سبحانی با بیان اینکه سخنان رئیس‌جمهور فعلی در پاسخ به کروبی خلاف واقع بود، به خبرنگار سایت آینده گفت: «احمدی‌نژاد در تاریخ 6/7/84 وارد قم شدند و با موسسات مختلف فرهنگی و پژوهشی مهم قم جلساتی داشتند، سپس همراه الهام رئیس‌دفتر وقت رئیس‌جمهور و معاون پارلمانی وقت رئیس‌جمهور و حجت‌الاسلام پارسانیا عضو هیات امنای دفتر تبلیغات و حجت‌الاسلام کعبی حقوقدان شورای نگهبان عازم منزل حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی شدیم. در آنجا حاج آقای ایرانی، مسوول سازمان تبلیغات اسلامی قم، استاندار وقت و فرمانده نیروی انتظامی قم و نیز حجت‌الاسلام سعید جوادی‌آملی، فرزند آیت‌الله هم حضور داشتند و همانگونه که در فیلم‌های موجود دیده می‌شود، آقای احمدی‌نژاد مطالب عجیبی را درباره سفر خود به نیویورک مطرح کردند.» وی افزود: «در آن جلسه دو دوربین موجود بود، یکی دوربین دفتر آیت‌الله جوادی و دیگری دوربین صداوسیما که هر دو هم اظهارات آقای احمدی‌نژاد را ضبط کردند و بعد از آن هم من با فرزند آیت‌الله جوادی‌آملی صحبت کردم که این چه حرف‌هایی بود که آقای احمدی‌نژاد زد؟» عضو هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و از نویسندگان نامه موسوم به «جنبش نرم‌افزاری» به رهبر انقلاب، با انتقاد از تکذیب اظهارات جلسه مذکور گفت: «به هر حال سیاست هرچقدر مقدس باشد، مقدس‌تر از دین و اخلاق نیست. آقای رئیس‌جمهور یا معتقد به این حرف‌ها (هاله نور) هست یا نیست، البته نزدیکان ایشان که ما با برخی از آنان ارتباط داریم،‌دائم این حرف‌ها را مطرح می‌کنند. بنابراین اگر معتقد به چنین عقایدی هستند، باید بگویند و پای آن بایستند و عقاید خود را برای مردم توجیه کنند.» وی اضافه كرد: «اگر هم معتقد نیستند باید بگویند که اشتباه کردیم و طرح آن مسائل ساختگی بود. البته بیانات حکیمانه آیت‌الله جوادی‌آملی پس از سخنان ایشان هم مشخص می‌کند که گوینده قبلی چه گفته بود، چون ایشان می‌گویند مردم را فریب ندهید و پیغمبر اکرم(ص) می‌فرمود حتی حیوان را هم فریب ندهید.» سبحانی با اشاره به حضور سخنگوی دولت در این جلسه، تاكید كرد: «اگر آقای الهام آمادگی دارد، از ایشان دعوت کنم در جلسه‌ای حضور یابد و در چشم ما نگاه کند و مسائل مطرح شده از سوی رئیس‌جمهوری را تکذیب کند.»

]]>
كروبی در تبریز افشا كرد: جزئیات ماجرای توصیه‌ی 700 میلیون دلاری احمدی‌نژاد 2009-06-08T23:49:30+01:00 2009-06-08T23:49:30+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1880 حسن اعتمادملی، زهره آشتیانی: كروبی باز هم تعدادی دیگر از اعضای كابینه‌اش را معرفی كرد و بنابراین دو نفر دیگر به جمع سه نفره‌ای كه هفته‌های گذشته اعلام كرده بود پیوستند. «با توجه به اینكه تبریز مركز تغییر و مشروطه‌خواهی است اینك دو عضو دیگر كابینه‌ام را در این شهر معرفی می‌كنم جملیه كدیور و محمدعلی رحمانی از دیگر اعضای كابینه‌ام خواهند بود»‌و با چنین جمله‌ای بود كه مهدی كروبی دو نفر دیگر از اعضای كابینه‌اش را معرفی كرد تا اینك تركیب 5 نفر از كابینه او معین شود. او این خبر را در جمع دانشجویان دانشگاه اعتمادملی، زهره آشتیانی: كروبی باز هم تعدادی دیگر از اعضای كابینه‌اش را معرفی كرد و بنابراین دو نفر دیگر به جمع سه نفره‌ای كه هفته‌های گذشته اعلام كرده بود پیوستند. «با توجه به اینكه تبریز مركز تغییر و مشروطه‌خواهی است اینك دو عضو دیگر كابینه‌ام را در این شهر معرفی می‌كنم جملیه كدیور و محمدعلی رحمانی از دیگر اعضای كابینه‌ام خواهند بود»‌و با چنین جمله‌ای بود كه مهدی كروبی دو نفر دیگر از اعضای كابینه‌اش را معرفی كرد تا اینك تركیب 5 نفر از كابینه او معین شود. او این خبر را در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز اعلام كرد،‌دانشجویانی كه او را به خاطر مناظره‌اش با احمدی‌نژاد ستودند و شعار می‌دادند «وای بر این دولت مردم فریب» و این كروبی بود كه از آنها خواست به جای آنكه شعار دهند مراقب باشند تا تخلفی در انتخابات صورت نگیرد و هر تخلفی را گزارش دهند پس دوباره دانشجویان فریاد زدند «كروبی بیداریم از احمدی‌نژاد...» مهدی كروبی دیروز درحالی وارد شهرتبریز شد كه خیابان‌های این شهر پوشیده از بنرهای بزرگی بود كه تصاویر محمود احمدی‌نژاد را در شكل‌های متفاوت نمایش می‌داد. تابلوی‌های بزرگی كه عكس محمود احمدی‌نژاد قبل و بعد از ریاست جمهوری‌اش را نشان می‌داد و روی آن نوشته شده بود حامیان خودجوش و مردمی احمدی‌نژاد؛ حامیانی كه میلیون‌ها تومان برای رای دوباره به دولت احمدی‌نژاد هزینه كرده‌اند و همواره رئیس آن نیز تاكید دارد كه هیچ گونه ستادی ندارد و این حامیان مردمی‌اش هستند كه چنین بنرهای یك شكل و یك اندازه را در سطح وسیع در سراسر كشور پراكنده‌اند. این موضوعی بود كه کرباسچی در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز بدان اعتراض كرد. وی ‌با بیان اینکه عده‌ای سراسر شهرها را با بنرهای 12 متری خود پوشانده‌اند ولی ادعا می‌کنند یک ریال هم برای انتخابات هزینه نکرده‌اند اظهار داشت: «امیدوارم با کمک شما برنامه مهدی کروبی برای اداره کشور به اجرا درآید.»
ولی به نظر می‌رسید كه دیگر مردم با اتكا به عكس و شعارهای عامه‌پسند رای خود را به نام فردی به ثبت نمی‌رسانند چرا كه همین مردم تبریز كه اوایل خرداد به استقبال میرحسین موسوی رفته بودند،‌دیروز از مهدی كروبی استقبال كردند. كروبی كه به همراهی محمدرضا عباسی فرد،‌محمدعلی رحمانی، فاطمه كروبی، ذبیح‌الله كریمی و سیدجهان مشعشعی از سلسه اهل حق آتش بیگی وارد تبریز شد نه تنها با استقبال جمعی از روحانیون، مردم و جمعی از مسوولان ستادهای انتخاباتی‌اش و حزب اعتمادملی در آذربایجان روبه‌رو شد بلكه باز این دراویش اهل‌حق این خطه بودند كه با یك تشكر و البته آن هم به خاطر دفاعی كه كروبی در مناظره‌اش از آنها كرد به پیشوازی او رفتند. هنگامی كه اتوبوس تغییر وارد خیابان شد مردم با دیدن او به دنبال ماشین حركت می‌كردند و با نشان دادن نمادهای سفید رنگی كه بر دستانشان داشتند حمایت خود را از وی اعلام می‌كردند. گاهی كروبی اتوبوس را متوقف می‌كرد تا با مردم سخن بگوید و در این میان اولین موضوعی كه در كلام حامیانش می‌آمد سخن از مناظره بود و چنین بود كه حتی برخی از حامیان میر حسین موسوی رنگ سفید و سبز را در كنار یكدیگر بر مچ‌هایشان بسته بودند تا اینكه بگویند انها حامی اصلاح‌طلبان هستند. كروبی هنگامی كه به دانشگاه تبریز رسید به‌رغم پیشنهاد همراهانش مقابل در ورودی دانشگاه پیاده شد تا مسیر طولانی باقیمانده تا سالن محل سخنرانی‌اش را در كنار دانشجویان باشد. اما او وقتی كه به میان دانشجویان می‌رفت حرف‌های بسیاری برای آنها داشت. او نه تنها بخشی دیگر از كابینه‌اش را معرفی كرد بلكه به افشاگری درباره پرونده 700 میلیون دلاری دولت محمود احمدی‌نژاد پرداخت و حتی دیروز اعلام كرد كه پس از انتخابات پرونده نفت اردبیل را در روزنامه اعتمادملی منتشر خواهد كرد. وقتی او خبر داد كه قصد دارد تا توضیحاتی را درباره این ماجرای 700 میلیون دلار مطرح كند دانشجویان حامی وی یكصدا فریاد می‌زدند «‌اصلاحات بیدار است از احمدی‌نژاد...». اما شرح ماجرایی كه كروبی از آن خبر داد چنین بود: «در مناظره با احمدی‌نژاد از ماجرای 700 میلیون دلاری که در دولت وی روی داده است، صحبت کردم، ولی این یک شعار تبلیغاتی نبود بلکه امروز توضیحاتی بیشتری در این باره می‌دهم. آقای رئیس‌جمهور قصد داشت تا به فردی 700 میلیون دلار بدهد. در این راستا رئیس کل بانک مرکزی، می‌گفت که باید این برداشت با مجوز و مصوبه مجلس باشد یا اینکه رهبری اجازه دهند زیرا باید بدانیم که سند و مدرک آن چیست؟ این موضوع منجر به درگیری میان رئیس‌جمهور و رئیس کل بانک مرکزی شد و بنابراین از رهبری خواستم تا وارد این ماجرا شود و هنگامی که به محضر رهبری رسیدم، رهبری اجازه ندادند چنین برداشتی صورت بگیرد. چند روز بعد از این درگیری رئیس کل بانک مرکزی برکنار می‌شود.» این آن ماجرایی بود كه محمود احمدی‌نژاد در مناظره‌اش و در مقابل 70 میلیون ایرانی آن را تكذیب كرد و مدعی شد كه چنین اخباری صحت ندارد، هرچند كه او درباره پرونده نفت اردبیل نیز چنین موضع‌گیری كرد و خواستار آن شد كه كروبی این پرونده را در روزنامه منتشر كند. پس كروبی نیز این وعده را اجرا خواهد كرد چرا كه دیروز در دانشگاه تبریز گفت: «‌داستان پرونده اردبیل ماجرایی دارد که بعد از انتخابات باید بررسی و پیگیری شود، البته همان شب در مناظره آقای احمدی‌نژاد گفت که پرونده اردبیل به مقامات قضایی و روزنامه‌ها داده شود. من از همین جا اعلام می‌کنم بعد از پایان انتخابات و مشخص شدن سرنوشت آن، هر سرنوشتی که برای آن رقم خورده باشد، پرونده نفت اردبیل را به روزنامه اعتمادملی می‌دهم.»
چنانچه در انتخابات تخلف شود
برخی قضایا را طرح می‌كنم
كروبی كه ساعتی پس از مناظره‌اش با موسوی به كوی دانشگاه تهران رفته بود در میان حامیان سفیدپوشش به مسوولان اجرایی و نظارت كشور هشدار داده بود تا از دخالت نیروهای خودسر در عرصه انتخابات جلوگیری كنند و چنین بود كه دیروز نیز او در جمع دانشجویان تبریز اعلام كرد: «اگر خدای ناکرده گزارش‌هایی مبنی بر تخلفات سازمان یافته و تشکیلاتی دریافت کنم، گزارش‌ها را به وزارت کشور اعلام می‌کنم و اگر تا ساعت 11 صبح اقدامات لازم از سوی وزارت کشور انجام نشد، من مصاحبه‌ای خواهم کرد و برخی قضایا را مطرح می‌کنم.» تحركاتی كه اخیرا از سوی برخی از نیروهای خودسر برای اخلال در عرصه رقابت آزاد در انتخابات آغاز شده است كروبی را بر آن داشت تا دیروز شفاف و صریح مانند همیشه نسبت به دخالت چنین نیروهایی هشدار دهد؛ وی گفت: «نشانه‌هایی وجود دارد که احساس می‌کنم نیروهای خودسر قصد دارند وارد عرصه شده و تحرکاتی انجام دهند. من امیدوارم این اتفاق رخ ندهد ولی رسما اعلام می‌کنم در روزی که رای گیری می‌شود، از همان لحظات اول مراقب اوضاع هستم و نیروهای ما نیز در سراسر کشور باید مراقب باشند، ما نیروهایی را طبق قانون در پای صندوق‌های رای آماده کرده‌ایم و چنانچه تخلفی صورت گیرد، آنها به من گزارش می‌دهند و من در برابر این تخلفات اقدامات لازم را انجام خواهم داد.»
وی تصریح کرد: «در دوره انتخابات قبلی من تمام شب را بیدار بودم و بعد از نمازصبح خوابیدم که آن اتفاقات افتاد، اما در این دوره دیگر بعد از نمازصبح هم نمی‌خوابم. تمام نیروهای ما در پای صندوق‌ها حضور دارند و مراقب اوضاع هستند.» وی با اشاره به اینکه اکنون زمزمه‌هایی مبنی بر تحرکات نیروهای خودسر وجود دارد گفت: «برای اینکه نگویید من قبلا در این‌باره صحبت نکرده‌ام و هشدار نداده‌ام، می‌گویم که خبرهایی می‌رسد در برخی جاها نیروهای خودسر راه افتاده‌اند و حرف‌هایی را با مردم می‌زنند، مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) كه در این روزها تحرکات خاصی را آغاز کرده است، ولی ما می‌گوییم حواسشان جمع باشد و بگذارند مردم آزادانه انتخاب کنند». وی افزود:«من اعلام می‌کنم کسی در انتظار اینکه با چک پول و پول‌هایی که توزیع شده است، رای بیاورد نباشد. بلکه رای متکی به اراده مردم است. اگر پولی هم به مردم داده شده است، برای خودشان اشکال ندارد ولی آگاهانه انتخاب کنند.».
دو عضو دیگر كابینه كروبی معرفی شدند
اما كروبی دیروز در دانشگاه تبریز پس از گذشت 10 روز از اعلام دو عضو كابینه‌اش، جمیله كدیور و محمدعلی رحمانی را به عنوان دیگر اعضای كابینه‌اش معرفی كرد. كروبی با اعلام كدیور به عنوان وزیر زن اولین فردی است كه وزیر زن را در كابینه‌اش قرار داده است. البته كروبی اعلام نكرد كه كدیور و رحمانی در كدام وزارتخانه مسوولیتی را بر عهده می‌گیرند. ولی به هر حال او اینك 5 وزیر كابینه‌اش را می‌شناسد و به مردم معرفی كرده است و بنابر همین است كه گفت: «اکنون با معرفی کدیور و رحمانی، پنج نفر از اعضای کابینه‌ام مشخص شده است و می‌توانید ترکیب آن را تا حدودی حدس بزنید. من کابینه‌ای تشکیل می‌دهم که با قدرت کارش را انجام دهد و نیروهای خودسر را سر جایش بنشاند و دولتی تشکیل می‌دهم که زیرمجموعه‌ام بداند وظیفه‌اش چیست و در کارهایی که به او مربوط نیست، دخالت نکند.» وی با اشاره به اینکه چرا تاکنون فردی حزبی را به عنوان اعضای کابینه‌اش انتخاب نکرده است، گفت: «اعضای حزب بنده در اولویت قرار دارند که در این رابطه در آینده به‌طور مفصل توضیح خواهم داد و با آنان گفت‌وگو می‌کنیم.»
اعتراض كرباسچی به رد صلاحیت اعلمی
غلامحسین كرباسچی كه مهدی كروبی را در این سفر یك روزه همراهی می‌كرد به درخواست دانشجویانی كه فریاد می‌زدند «كرباسچی – تریبون، تریبون» ناچار شد تا دقایقی را برای آنها سخن بگوید. او در سخنانش معترض بود به رواج دروغگویی در كشور و در واكنش به این ماجرا گفت: «‌متاسفانه گزینش‌ها و رد صلاحیت‌ها باعث می‌شود تا فردی همچون آقای اعلمی نماینده شما به‌رغم زحمات و تلاشی که برای کشور و انقلاب انجام داد تاییدصلاحیت نشود و این محرومیت کشور از افراد و مدیران کاردان، شایسته و پر تلاش است. اینکه فردی بتواند با شارلاتان بازی به مردم دروغ بگوید ولی افراد دیگر حق نداشته باشند در برنامه خود پاسخ مناسب دهند شرایط مناسبی برای انتخاب آگاهانه مردم فراهم نمی‌کند. اگر ان‌شاءالله دولت تغییر پیروز شود یکی از گام‌های اساسی آن اصلاح قانون اساسی یا حتی لازم باشد تغییر بخش‌هایی از قانون در جهت فراهم شدن بستر انتخابات آزادانه‌تر در کشور است تا مردم به جای حرف کاندیداها به برنامه آنها رای دهند.»
فقط كروبی می‌تواند تغییر را ایجاد كند
محمدعلی رحمانی عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز قبل از آنكه به عنوان یكی از اعضای كابینه كروبی انتخاب شود و قبل از آغاز مراسم طی سخنانی تاكید كرد: «طی چهار سال گذشته نابسامانی‌هایی به وجود آمده که برای همه مشهود است. در این چند شب مردم متوجه شده‌اند که چه کسانی از طریق تزویر وارد عرصه شده‌اند و از این طریق راه خود را ادامه می‌دهند. بنابراین در چنین شرایطی کسی می‌تواند تغییر را محقق سازد که خودش فردی انقلابی و اثرگذار باشد.» وی با بیان اینکه مهدی کروبی فردی اثرگذار است، گفت: «از تجربه مدیریت علمی و دانشگاهی برخوردار و 30 سال در عرصه‌های مدیریتی حضور داشته است بنابراین حضورش می‌تواند به تغییر شرایط کمک کند. وی برخلاف مدیرانی که از صراحت و صداقت برخوردار نیستند، با شجاعت و صراحت اشکالات را بیان می‌کند و ما نیز اکنون به فردی برای ریاست‌جمهوری نیاز داریم که شجاع و صریح باشد.»

]]>
وزارت خارجه انگلیس: تونی بلر از ایران عذرخواهی نکرده بود 2009-06-06T04:34:44+01:00 2009-06-06T04:34:44+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1879 حسن یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت که در جریان بازداشت ملوانان انگلیسی و سپس آزاد کردن آن‌ها توسط ایران که در سال ۲۰۰۷ رخ داد، هیچ عذرخواهی از سوی دولت انگلیس صورت نگرفت. به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، این سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: «در پی این ماجرا (بازداشت ملوانان) مکاتباتی میان سفارت انگلیس در تهران و مقام‌های ایران رد و بدل شد، به هر حال عذرخواهی در این مکاتبات نمی‌توانست معنایی داشته باشد، چون اصولا این ماجرا در آب‌های ایران اتفاق نیفتاد.»   در این گزارش آمده است كه در مناظر

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت که در جریان بازداشت ملوانان انگلیسی و سپس آزاد کردن آن‌ها توسط ایران که در سال ۲۰۰۷ رخ داد، هیچ عذرخواهی از سوی دولت انگلیس صورت نگرفت.


به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، این سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت: «در پی این ماجرا (بازداشت ملوانان) مکاتباتی میان سفارت انگلیس در تهران و مقام‌های ایران رد و بدل شد، به هر حال عذرخواهی در این مکاتبات نمی‌توانست معنایی داشته باشد، چون اصولا این ماجرا در آب‌های ایران اتفاق نیفتاد.»

 

در این گزارش آمده است كه در مناظره انتخاباتی میان «محمود احمدی‌نژاد» و «میر حسین موسوی»، نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایران که چهارشنبه شب از تلویزیون ایران پخش شد، احمدی نژاد اعلام كرد كه پس از آزاد شدن ملوانان، «تونی بلر»، نخست‌وزیر وقت انگلیس از ایران عذرخواهی کرده است.


این گزارش می‌افزاید كه احمدی‌نژاد افزود که این سند در وزارت خارجه ایران موجود است. وی گفت که یکی از زیباترین کارهای جمهوری اسلامی برخورد با ملوانان انگلیسی بود.

 

بنا بر این گزارش، پس از آزاد شدن ملوانان انگلیسی در آوریل ۲۰۰۷، «علی اکبر ولایتی»، مشاور «آیت‌الله علی خامنه‌ای»، رهبر انقلاب ایران در امور بین‌الملل گفت که تهران نامه‌ای از انگلیس دریافت کرده که در آن به‌خاطر «تعرض» به آب‌های ایران عذرخواهی کرده است. اما دیپلمات‌های انگلیسی گفتند که چنین نامه‌ای وجود نداشته است.

 

همان زمان بلر نیز گفت كه آنها (ملوانان) بدون هر گونه معامله، مذاکره و توافق‌های حاشیه‌ای آزاد شدند. طبق این گزارش، هشت ملوان و هفت تفنگدار دریایی انگلیس پس از آنکه ۱۲ روز را در ایران در بازداشت سپری کردند، روز ۴ آوریل ۲۰۰۷ با حضور محمود احمدی‌نژاد آزاد شدند.

 

ایلنا

]]>
انتشار نامه سفارت بریتانیا در تهران برای تأیید اظهارات احمدی‌نژاد 2009-06-06T04:28:15+01:00 2009-06-06T04:28:15+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1878 حسن خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، در تأیید اظهارات محمود احمدی‌نژاد مبنی بر عذرخواهی تونی بلر نخست‌وزیر وقت بریتانیا در موضوع دستگیری ملوانان این کشور، نامه‌ای را منتشر کرد که  بر ابعاد ابهامات این موضوع افزوده است.   یادداشت منتشر شده توسط ایرنا، به تاریخ نهم فروردین و با امضای سفارت بریتانیا در تهران ارسال شده و در پاسخ به یادداشت رسمی نهم فروردین ماه وزارت خارجه ایران است که در آن مراتب دستگیری ملونان بریتانیایی تشریح و خواستار ارائه تضمین لازم مبنی بر عدم تکرار این قبیل اقدا

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، در تأیید اظهارات محمود احمدی‌نژاد مبنی بر عذرخواهی تونی بلر نخست‌وزیر وقت بریتانیا در موضوع دستگیری ملوانان این کشور، نامه‌ای را منتشر کرد که  بر ابعاد ابهامات این موضوع افزوده است.

 

یادداشت منتشر شده توسط ایرنا، به تاریخ نهم فروردین و با امضای سفارت بریتانیا در تهران ارسال شده و در پاسخ به یادداشت رسمی نهم فروردین ماه وزارت خارجه ایران است که در آن مراتب دستگیری ملونان بریتانیایی تشریح و خواستار ارائه تضمین لازم مبنی بر عدم تکرار این قبیل اقدامات شده است.

 

در ماجرای دستگیری ملوانان بریتانیایی، نیروهای مرزی ایران در مارس سال ۲۰۰۷ پانزده تن را به اتهام ورود به آب‌های سرزمینی ایران دستگیر کردند و این افراد نزدیک به ۱۵ روز در ایران در بازداشت به سر می‌بردند.

 

اما نهایتاً در ۱۵ فروردین ۸۶ رئیس جمهوری ایران از عفو آنها خبر داد و یک روز بعد ملوانان آزاده شده راهی لندن شدند.

ماجرای دستگیری و آزادی این ملوانان به تازگی و در قالب انتقاداتی که از سیاست خارجی دولت نهم مطرح می‌شود، بار دیگر در حساسیت خبری قرار گرفته است.

 

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری ایران به تازگی در مناظره تلویزیونی خود با میرحسین موسوی، در پاسخ به انتقادات طرح شده از سوی رقیب خود در مورد روند دستگیری و آزادی ملوانان بریتانیایی، اعلام کرد که ملوانان دستگیر شده پس از عذرخواهی تونی بلر آزاد شده‌اند.

 

آقای احمدی‌نژاد در این مناظره تلویزیونی که چهارشنبه شب به طور زنده از شبکه سوم تلویزیون دولتی ایران پخش شد، خطاب به میرحسین موسوی عنوان کرد: « دوستانه به شما می‌گویم به شما علاقه‌مندم این جور قضاوت براساس اطلاعات غلط این بد است. ملوانان انگلیسی دستگیر شدند، ماجرا اوج گرفت آقای بلر کتباً نامه داد، عذرخواهی کرد و گفت ما سیاست‌های مان را در رابطه با ایران عوض خواهیم کرد این سند الان در وزارت خارجه موجود است».

 

اکنون پس از دو روز از اظهارات آقای احمدی‌نژاد مبنی بر عذرخواهی تونی بلر در ماجرای ملوان‌ها خبرگزاری دولتی ایران در حالی یادداشت سفارت بریتانیا در تهران را با عنوان « مستندات مربوط به عذرخواهی دولت لندن از تهران در قبال موضوع تفنگداران انگلیسی» منتشر کرده است که علاوه بر آنکه این یادداشت از سوی تونی بلر نخست‌وزیر وقت بریتانیا نیست، در متن آن نیز اشاره‌ای به عذرخواهی دولت بریتانیا از تهران نشده و تنها تأکید شده که «قطعاً هیچگونه قصد خصومت‌آمیزی نسبت به جمهوری اسلامی ایران نبوده» و «مسئولان  دو طرف ساز و کاری برای جلوگیری از چنین وقایعی پیشنهاد کنند.»

 

 

گذشته از این موضوع، تاریخ یادداشت ارسالی سفارت بریتانیا، ۳۰ مارس برابر با دهم فروردین ماه و چهار روز پیش از زمانی است که تونی بلر با حساس خواندن شرایط و اعلام اینکه به دنبال رویارویی با ایران نیست، هشدار داده بود که اگر مذاکرات به آزادی پانزده نظامی کشورش منجر نشود، دولت او روز به روز موضع سخت‌تری علیه ایران اتخاذ خواهد کرد.

 

آقای بلر در تاریخ سوم آوریل برابر با ۱۴ فروردین، در گفت‌وگویی با شبکه رادیویی اسکاتلند همچنین با اشاره به آغاز مذاکرات با ایران در مورد ملوانان بازداشت‌شده، گفته بود که «دو روز آینده روزهایی حساس برای این مذاکرات خواهد بود.»

تنها یک روز پس از آن بود که محمود احمدی‌نژاد در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که آزادی ملوانان بریتانیایی را به مردم بریتانیا هدیه می‌کند و ساعتی پس از این کنفرانس به دیدار ملوانان دستگیر شده رفت و آنها را بدرقه کرد.

 

انتشار این »مستندات» از سوی خبرگزاری دولتی ایران در حالی است که روز گذشته یکی از سخنگویان وزارت خارجه بریتانیا، که نامی از وی برده نشده است به بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت: «در پی این ماجرا (بازداشت ملوانان) مکاتباتی میان سفارت بریتانیا در تهران و مقام‌های ایران رد و بدل شد. به هر حال عذرخواهی در این مکاتبات نمی‌توانست معنایی داشته باشد، چون اصولاً این ماجرا در آب‌های ایران اتفاق نیفتاد.»

 

وزارت خارجه بریتانیا پیش از این نیز در فروردین ماه ۸۶ موضوع عذرخواهی بریتانیا از تهران در موضوع ملوانان دستگیر شده را رد کرده بود.

 

رادیو فردا

]]>
چه "استانی" به چه "کسی" رای می دهد؟ 2009-06-01T03:42:11+01:00 2009-06-01T03:42:11+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1877 حسن در انتخابات ریاست جمهوری دور نهم هر کاندیدا در هر استان کشور آرا متفاوتی به دست آورد. نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران برای اولین بار به دور دوم کشیده شد و محمود احمدی نژاد برنده نهایی انتخابات شد. برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که دوره دهم نیز مانند دوره پیش، دو مرحله ای خواهد بود. به نظر می رسد بررسی انتخابات نهم برخی از زوایای تاریک تمایل آرا ملت به کاندیدای خاص را روشن تر می کند.     در انتخابات ریاست جمهوری دور نهم هر کاندیدا در هر استان کشور آرا متفاوتی به دست آورد. نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران برای اولین بار به دور دوم کشیده شد و محمود احمدی نژاد برنده نهایی انتخابات شد. برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که دوره دهم نیز مانند دوره پیش، دو مرحله ای خواهد بود. به نظر می رسد بررسی انتخابات نهم برخی از زوایای تاریک تمایل آرا ملت به کاندیدای خاص را روشن تر می کند.

 


 
]]>
بداخلاقی انتخاباتی صداوسیما و خبرگزاری دولت، این بار علیه مراجع تقلید! 2009-06-01T03:39:05+01:00 2009-06-01T03:39:05+01:00 tag:http://parse.mihanblog.com/post/1876 حسن دفتر آیت‌الله‌العظمی صافی خبر 20 و 30 مبنی بر اعتراض به فیلم مستند موسوی را تکذیب و اعلام کرد:هیچ اطلاعیه‌ای در 2روز گذشته درباره انتخابات صادر نکرده.دفتر آیات موسوی اردبیلی و جوادی آملی نیز اعتراض به مستند مذکور را تکذیب کردند در حالی که سوءاستفاده از امکانات عمومی به رغم انتقادات گسترده مردم و نخبگان به یک رویه گسترده و عادی تبدیل شده، خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و صداوسیمای جمهوری اسلامی این بار پا را فراتر گذاشته و به جعل خبر در خصوص مراجع تقلید و بیوت آنان پرداختند.به گزارش خبرنگار «آیند دفتر آیت‌الله‌العظمی صافی خبر 20 و 30 مبنی بر اعتراض به فیلم مستند موسوی را تکذیب و اعلام کرد:هیچ اطلاعیه‌ای در 2روز گذشته درباره انتخابات صادر نکرده.دفتر آیات موسوی اردبیلی و جوادی آملی نیز اعتراض به مستند مذکور را تکذیب کردند

در حالی که سوءاستفاده از امکانات عمومی به رغم انتقادات گسترده مردم و نخبگان به یک رویه گسترده و عادی تبدیل شده، خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و صداوسیمای جمهوری اسلامی این بار پا را فراتر گذاشته و به جعل خبر در خصوص مراجع تقلید و بیوت آنان پرداختند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، پس از پخش فیلم دیدارهای صمیمانه مهندس موسوی با مراجع معظم تقلید، خبرگزاری ایرنا در یک شیطنت ناشیانه با استناد به اطلاعیه‌های قبلی مراجع تقلید و سخنان کلی آنان، مدعی «واکنش گسترده مراجع عظام تقلید به مستند انتخاباتی موسوی» شد.
 
در خبر مذکور این واکنش به حضرات آیات صافی گلپایگانی، نوری همدانی، جوادی آملی و موسوی اردبیلی نسبت داده شده است!

این خبرگزاری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صداوسیما که با بودجه بیت‌المال اداره می‌شود، به عنوان نمونه در خبر ساختگی خود درباره آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی نوشت:

واکنش آیت‌الله صافی گلپایگانی
مرجعیت را نباید وارد تبلیغات نامزدها کرد
دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی در واکنش به پخش تصاویر از این مرجع تقلید در فیلم مستند انتخاباتی مهندس موسوی بر عدم حمایت از نامزدها تاکید کرد.

مسئول دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، با اشاره به صدور اطلاعیه‌ای مبنی بر عدم حمایت از نامزدها در طول برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری، شان مرجعیت را فراتر از وارد شدن در تبلیغات نامزدها عنوان کرد.

وی در تشریح شاخص‌های نامزد اصلح از دیدگاه این مرجع تقلید گفت: حفظ مواضع و هویت اسلامی نظام، عدم تنازل از ارزش‌های دینی و مذهبی،‌ پاسداری از عزت و استقلال کشور و حکومت قانون و خدمت به قشر ضعیف جامعه، ثابت قدم و کوشا از اصلی‌ترین شاخص‌های نامزد اصلح است
.

جالب آن که بخش خبری 20 و 30 سیما که به دروغ‌پردازی علیه شخصیت‌های سیاسی شهره است، پا را فراتر نهاد و این بار مراجع معظم تقلید را سوژه دروغ‌پردازی خود کرد.

در این حال دفتر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استعلام «آینده» تاکید کرد:

دفتر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی خبر منتشره در بخش خبری 20 و 30 سیما مبنی بر اعتراض به فیلم مستند مهندس موسوی را تکذیب و اعلام کرد: دفتر معظم له هیچ اطلاعیه‌ای طی دو روز گذشته در مورد انتخابات صادر نکرده است.
 
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سعید جوادی آملی در گفتگو با «آینده» ضمن ابراز نارضایتی شدید از نحوه خبررسانی صداوسیما به ویژه درباره مراجع معظم تقلید، این شیوه را از بین برنده اعتبار رسانه ملی دانست و تاکید کرد: دفتر آیت‌الله جوادی آملی بعد از بیانیه هفته گذشته، بیانیه دیگری صادر نکرده است.
 
جالب آن که در اظهارات منسوب به مسوول دفتر آیت‌الله جوادی آملی که در ایرنا منعکس شده نیز به رغم تلاش‌های خبرنگار ایرنا، هیچ‌گونه واکنش منفی نسبت به مستند موسوی دیده نمی شود، بلکه فیلم مذکور نشان‌دهنده ارادت و اعتقاد نامزدها به مراجع دانسته شده است.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین اکبری، مسئول دفتر آیت‌الله جوادی آملی، در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، با تاکید بر عدم نظر خاص معظم له بر روی نامزدها برای اعلام حمایت وی تصریح کرد: نمایندگان برای تبلیغات خود و نشان دادن ارادت و اعتقاد خود به مراجع می‌توانند فیلم دیدار را منتشر کنند ولی این دیدار دلیل بر حمایت مراجع از نامزدها نیست.
وی افزود: اگر این فیلم‌ها مشکلی داشت، صداوسیما نباید آن را پخش می‌کرد و این فرصت نیم ساعته صداوسیما برای نشان دادن باورها و اعتقادات نامزدهاست.
 
در تماس انجام شده توسط خبرنگار «آینده» با دفتر آیت‌الله موسوی اردبیلی نیز واکنش این مرجع تقلید به مستند پخش شده درباره میرحسین موسوی تکذیب و اعلام  شد: متاسفانه در بخش 20 و 30 خبری آمده که فاقد صحت است. هر خبری که منسوب به دفتر باشد، چنان‌چه از طریق کلام، تصویر یا مکتوب دفتر نباشد، فاقد اعتبار است.
]]>