تبلیغات
پارسه - مطالب اردیبهشت 1387

انتشار رسمی سرویس پک سوم ویندوز ایکس پی

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 04:04 ق.ظ   نویسنده : حسن      


پس از چهار سال از عرضه سرویس پک دوم ویندوز ایکس پی در سال 2004،سرویس پک سوم ویندوز ایکس پی امروز منتشر شد و در بخش دانلود سایت مایکروسافت قرار گرفت.

برخی از ویژگی ها و برتری های Microsoft Windows XP Service Pack 3 Final در قیاس با نسخه های پیشین عبارتند از:

- برخورداری از تمامی آپدیت ها و بهبود های امنیتی و نرم افزاری سیستم عامل ویندوز اکس پی که طی این 4 سال مرحله به مرحله عیب یابی و رفع شده را همراه با تعدادی ویژگی های جدید و مفید ویندوز ویستا و حتی ویندوز سرور 2008 داراست.

- ویژگی Backporting موجود در ویندوز ویستا که برای مشکل حفره های امنیتی نرم افزارهای قدیمی بسیار مفید است.

- ویژگی Network Access Protection که در دو سیستم عامل ویندوز سرور 2008 و ویندوز ویستا گنجانده شده بود و تکنولوژی جدید مایکروسافت برای کنترل دسترسی یک سیستم در شبکه از لحاظ سلامتی و در دست داشتن دیگر امکانات کنترلی است.

- ویژگی black hole router detection .

- برخورداری از نرم افزار قدرتمند مدیریت عکس Windows Imaging Component همانند ویندوز ویستا با پشتیبانی از Codec های تصویری اکثر کمپانی های بزرگ سازنده برای هرچه زیباتر نشان دادن تصاویر .

- وجود Microsoft® Management Console (MMC) 3.0 و Microsoft Core XML Services 6.0 نسخه های جدید از این دو بخش حرفه ای دی ویندوز اکس پی .

- وجود Microsoft Kernel Mode Cryptographic Module .

- ویژگی Background Intelligent Transfer Service (BITS) 2.5 .
- ویژگی Digital Identity Management Service .
- وجود ویژگی Peer Name Resolution Protocol (PNRP) 2.1 .
- وجود Wi-Fi Protected Access 2 .
- توضیحات بسیار کاملتر در بخش های مختلف ویندوز به خصوص بخش های امنیتی برای کمک به کاربران.

به تمام کاربران توصیه می شود که این سرویس پک را دریافت و نصب کنند.

 دانلود: دریافت سرویس پک سوم ویندوز XP - انگلیسی
 دانلود: دریافت سرویس پک سوم ویندوز XP - آلمانی
 دانلود: دریافت سرویس پک سوم ویندوز XP - اسپانیایی
دنبالک ها: وین بتا ،
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

کشتیهای ایرانی بدون پرچم ایران تردد می کنند

شنبه 7 اردیبهشت 1387 08:04 ق.ظ   نویسنده : حسن      


به گفته رئیس یکی از بزرگترین شرکتهای کشتیرانی ایرانی، کشتیهای بازرگانی ایرانی نمی توانند با پرچم ایران به تردد و فعالیت در بنادر جهان بپردازند.

علی صفرعلی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی بنیاد روز گذشته (22 آوریل) به تشریح وضعیت کشتیرانی ایران در جمع خبرنگاران پرداخت و گفت که به دلیل تحریمهای سازمان ملل و فشار آمریکا، شرکتها و مؤسسات خارجی با کشتیهایی که پرچم ایرانی داشته باشند کار نمی کنند و از همین رو، بیشتر کشتیهای ایرانی در حال حاضر با پرچمهای دیگر کشورها تردد می کنند.

آقای صفرعلی همچنین گفت که به دلیل تحریمها انتقال پول در نقاط مختلف جهان برای ایران بسختی مقدور است و شرکتهای کشتیرانی ایرانی مجبورند برای عملیات بانکی، به دلیل تحریم بانکهای ایرانی به سراغ واسطه ها بروند که این کار ریسک بالایی دارد.

به گفته وی، تحریمها باعث شده که گسترش ناوگان تجاری ایران نیز با مشکلات عمده ای مواجه شود زیرا تسهیلات مالی در اختیار شرکتهایی که به ایران وابستگی داشته باشند قرار داده نمی شود.

تحریمهای اقتصادی بین المللی بر اساس سه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد بر ایران تحمیل شده که به موجب آنها، تا زمانی که ایران غنی سازی اورانیوم را متوقف نکند، اعمال این تحریمها بر ایران ادامه خواهد یافت.

آمریکا نیز که از سالها پیش با اعمال تحریم اقتصادی بر ایران، دادوستدهای جهانی این کشور را تحت تأثیر قرار داده بود در سالهای اخیر بر شدت این تحریمها افزوده و همزمان، کشورهای جهان را به قطع یا محدودیت دادوستد با ایران فرامی خواند.

روز گذشته که مدیرعامل شرکت کشتیرانی بنیاد از آثار تحریمهای بین المللی بر کشتیرانی ایران سخن می گفت، وزیر برکنار شده اقتصاد و دارایی ایران نیز طی سخنرانی در مراسم خداحافظی اش از این وزارتخانه از "بازی سنگین و نفسگیر شطرنج با وزارت خزانه داری آمریکا" برای جلوگیری از اثرگذاری تحریمهای بین المللی بر دادوستدهای خارجی ایران سخن گفت.

آقای دانش جعفری که در دفاع از بیش از دو سال و نیم فعالیتش به عنوان وزیر اقتصاد و دارایی ایران سخن می گفت، از یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا به نام استوارت لوی به عنوان فردی یاد کرد که دولت ایالات متحده او را مأمور متوقف کردن اقتصاد ایران کرده است.

به گفته این وزیر سابق، استوارت لوی شخصاً به اکثر کشورهای دنیا سفر می کند و با اشخاصی که از نظر تشکیلاتی چند رده پایینتر از او هستند هم ملاقات می کند، اول از طریق تشویق و تطمیع تقاضای همکاری علیه ایران می کند و اگر به نتیجه نرسد با تهدید کار خود را دنبال می کند.

همان گونه که مدیرعامل کشتیرانی بنیاد از نصب پرچم دیگر کشورها بر کشتیهای ایرانی به عنوان راهی برای مقابله با تحریمها یاد کرد، وزیر پیشین اقتصاد و دارایی نیز گفت که بانکهای ایرانی از راههای مختلف مانع از آن شدند که تحریمها باعث توقف کارشان شود: "ما نگذاشتیم و مردانه ایستادیم، در این دوره مدیران شایسته ای ظهور کردند و زندگی خود را در این راه فدا کردند، باید از آنها به عنوان قهرمان ملی ستودنی یاد کرد ... علیرغم همه فشارهایی که به ما وارد شد ما نگذاشتیم طرح شیطانی لطمه زدن به اقتصاد کشورمان عملی شود و تجارت بین المللی پرشتاب نیز به راه خود ادامه داد".

مدیرعامل کشتیرانی بنیاد نیز گفته است که با وجود مشکلاتی که برای کشتیرانی ایران به وجود آمده، شرکت تحت مدیریت او در سال گذشته خورشیدی بالاترین سود تاریخ خود را به ثبت رساند و سودی که به دست آورد در مقایسه با سال ۸۵ بیش از پنج برابر شد.

سه شنبه هفته گذشته (پانزدهم آوریل) روزنامه بریتانیایی فایننشال تایمز گزارشی از شیوه های ایران برای دور زدن تحریمهای بین المللی مالی منتشر کرد که در آن از صرافیها و انتقال پول از طریق حواله به عنوان شیوه نقل و انتقالات مالی ایران یاد شده بود.

به نوشته این روزنامه، شیوه انتقال پول از طریق حواله و خارج از سیستم بانکی سرعت بالایی دارد و به دلیل فقدان بوروکراسی، بسیار از انتقال پول توسط بانک سریعتر است.


آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)