تبلیغات
پارسه - مطالب دی 1387

تقویم هجری به امكانات سرویس Google Calendar اضافه شد

شنبه 7 دی 1387 02:15 ب.ظ   نویسنده : حسن      


سرویس Google Calendar ابزاری است كه پی گیری رویدادها، اوقات ویژه و قرار ملاقات‌ها را ساده می‌كند و به كاربران امكان می‌دهد ضمن افزودن برنامه زمانی خود آن را با دوستان و خانواده برروی اینترنت به اشتراك بگذارند و اكنون كاربرانی كه مایلند از تقویم هجری استفاده كنند می‌توانند این ویژگی را به تنظیمات كاربری خود در سرویس گوگل بیفزایند.

برای افزودن تقویم هجری كاربران پس ازمراجعه به نشانی http://www.google.com/calendar و وارد كردن نام كاربری و كلمه عبور خود می‌توانند به تنظیمات مراجعه كرده و از بخش تقویم‌های جایگزین، تقویم هجری را كه در سه گزینه از جمله گزینه هجری استاندارد قرار دارد انتخاب كنند.

بر اساس این گزارش، استفاده از تقویم گوگل ساده و سریع است؛ كاربران می‌توانند تنها با كلیك برروی بخش‌های زمانی و نوشتن اطلاعات مربوط به رویدادها آن‌ها را به تقویم اضافه كنند. این سرویس همچنین با جی‌میل نیز یكپارچه است از این رو می‌توان رویدادهای ذكر شده در پیام‌های ایمیل را تنها با یك كلیك به تقویم اضافه كرد.

به علاوه می‌توان رویدادهای ثبت شده در تقویم را تنها با وارد كردن آدرس یك ایمیل به دعوت‌نامه تبدیل كرد و دریافت‌كنندگان این دعوت‌نامه بدون توجه به این كه كاربر سرویس گوگل باشند یا نه می‌توانند آن را مشاهده كرده و پاسخ دهند.

یكی دیگر از مزایای تقویم گوگل باز بودن آن است كه امكان می‌دهد با بسیاری دیگر از برنامه‌های تقویم همكاری كند. همچنین كاربران Google Calendar می‌توانند آن را به گونه‌ای تنظیم كنند كه به هنگام رویدادهای مورد نظر یا دریافت دعوت به آن‌ها پیام كوتاه هشدار ارسال كند.

 منبع خبر: ایسنا

آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)