تبلیغات
پارسه - مطالب آذر 1386

نسل جدید کارت های گرافیک ASUS مجهز به یک گیگابایت

یکشنبه 18 آذر 1386 08:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


کمپانی معتبر ASUS کارت گرافیک جدید و قدرتمند خود با نام EN8800 GT/HTDP/1G را معرفی کرد. کارت گرافیک مذکور برخودار از تراشه ساخت nVidia مدل GeForce 8800 GT می باشد و دارای یک گیگابایت حافظه (Ram) نصب شده بر روی خود است. لازم به ذکر است تراشه ی GeForce 8800 GT از چیپست های بسیار موفق کمپانی nVidia به حساب می آید که از نظر کارکرد و قیمت (Price/Performance) به عقیده ی بسیاری از کارشناسان انتخابی شایسته است.

کارت گرافیک مذکور پشتیبانی کاملی از DirectX 10 به عمل می آورد و مجهز به فناوری پیشرفته SmartDoctor است. این فناوری که از ابداعات کمپانی ASUS به حساب می آید نه تنها باعث افزایش سرعت هسته (Core) و حافظه (Memory Clock) کارت گرافیک می شود بلکه سرعت سایه زن ها (Shader Clock) را نیز افزایش می دهد.

حافظه بکار رفته بر روی این کارت توسط کمپانی Qimonda ساخته شده است که جمله معتبرترین شرکت های سخت افزاری فعال در زمینه تولید محصولات جانبی گرافیکی، موبایل و دیگر دستگاههای محاسبه گر است.

بسیاری از سایت های مقایسه سخت افزاری بی صبرانه در انتظار دریافت نمونه ای از این کارت گرافیک از طرف ASUS می باشند تا با بررسی توانایی های آن بخصوص از نظر سرعت سایه زن ها و قدرت حافظه به مقایسه آن با محصولات دیگر شرکت های رقیب بپردازند.

باید دید افزودن یک گیگابایت حافظه به کارت گرافیک هایی که تا پیش از این بطور پیش فرض دارای تنها 256 و 512 مگابایت حافظه بودند تا چه اندازه بر کارآیی آنها تاثیر مثبت خواهد داشت.
دنبالک ها: وین بتا نقل از ExtremeTech ،
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

وب "هیلاری کلینتون" را برنده انتخابات ریاست جمهوری

شنبه 17 آذر 1386 08:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


از آنجا که گمانه زنی ها و پیش بینی های کارشناسان سیاسی درباره انتخابات ریاست جمهوری آینده کشور ایالات متحده آغاز گردیده است، آماری که بتواند شهرت و محبوبیت هریک از کاندیداها را با یکدیگر مقایسه کند ابزار دست پیشگویان می شود.

اگر که از دید محیط وب و اینترنت آماری معتبر را بخواهیم بدست آوریم ابتدا به سراغ سرویس Google Trends می رویم و نام هر یک از کاندیداها را وارد می کنیم تا تعداد مرتبه جست و جوی نام آنان را در مقایسه با یکدیگر به دست آوریم. گوگل با تکیه به آمار خود به ما می گوید که "باراک حسین اوباما" و "هیلاری کلینتون" دو نامزدی هستند که رقابت می بایست در میان این دو شخص گرمای واقعی داشته باشد، هرچند گوگل خانم "هیلاری کلینتون" را محبوب ترین نامزدی می داند که بیشتر از دیگران نامش در گوگل جست و جو شده است.

آقای "باراک اوباما" به نسبت آمار گوگل در شهرهای پر جمعیت امریکا همچون نیویورک، نیوجرسی، لوس آنجلس یا ایالت هایی همچون ویرجینا و ماساچوست برتری را به رقیب خود خانم هیلاری کلینتون واگذار کرده است. اما شهر محل اقامت وی (شیکاگو) و برخی دیگر از ایالات ها برتری جست و جوی نام "باراک اوباما" نسبت به هیلاری کلینتون را نشان میدهد. شایان ذکر است که آمار Google Trends در میان این دو کاندیدا بسیار نزدیک به یکدیگر می باشد.

همچنین Google Trends آقای باراک اوباما را شخصی می داند که در بین سال های 2004 تا 2006 نامش از دیگر نامزدها بیشتر در اینترنت جست و جو شده است.

اما تنها گوگل از محبوبیت این دو کاندیدا سخن نمی گوید. سایت Yahoo نیز در گزارشی، آمار بیشترین لغات جست و جو شده در سایت یاهو را منتشر کرد. در این گزارش نیز هر دو شانس اول ریاست جمهوری امریکا "باراک اوباما" و "هیلاری کلینتون" معرفی شده اند. به این سبب که این دو نامزد هر دو از حزب دموکرات می باشند شاید بهتر باشد که تیتر خبر را به ("وب دمکورات ها را برنده انتخابات می داند") تغییر دهیم.

اما از آنجا که این تحلیل به هر جهت نمی تواند تغییری در انتخابات امریکا بوجود آورد! و یا پیش بینی درستی را تضمین کند باید اضافه کرد که تعداد جست و جوی نام رئیس جمهور ایران در گوگل فاصله زیادی با کاندیداهای ریاست جمهوری امریکا ندارد بطوریکه حتی در آمار منطقه امریکا و در مقایسه با دیگر نامزدهای انتخابات امریکا نام آقای احمدی نژاد از محبوبیت بیشتری برخوردار است!

سایت محبوب تصاویر ویدیویی YouTube پیرامون این انتخابات سرویس جدیدی را برای ویدیوی های تبلیغاتی نامزدهای هر دو حزب جمهوری خواهان و دموکرات ها راه اندازی کرده است. اگرچه تا سال های گذشته رسانه هایی مانند روزنامه های محلی و بین المللی، تلویزیون ها و شبکه های سیاسی، خبری و تحلیلی به معرفی و در واقع شکل گیری تفکر مردم می پرداختند در این دوره باید باور داشت که رسانه پر محتوای اینترنت این وظیفه را بر دوش گرفته است.

اما آیا جست و جوی نام ایران و یا نام رئیس جمهور ایران در اینترنت بازدید کننده را به محتوای سالم و درستی می رساند که جست و جوی یک نامزد انتخاباتی در اینترنت، کل وقایع واقعی درباره وی را به چشم خواننده معرفی کند؟

 مشاهده: آمار مرتبط در Google Trends
دنبالک ها: وین بتا ،
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

هدف و ماموریت شرکت گوگ

سه شنبه 13 آذر 1386 10:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


هر شرکتی برای خودش هدفی داره و بر پایه اون هدف، شروع به رشد، نوع آوری و درآمدزدایی می کنه. هدف یک شرکت بسیار مهمه و حتی شرکتهای خدماتی هم وجود دارند که به بنیانگزاران کمک می کنن که یک جمله و یا جمله هایی در بهترین نحو ممکن به عنوان هدف و ماموریت یک شرکت ، بنویسن و البته پول خوبی هم بابتش می گیرن.

ما در گوگل هم برای خودمون هدفی داریم و مانند بسیاری از جنبه های کاری و حاشیه ای گوگل، ساده بودن رو مبنای این هدف قرار داده ایم تا در درک و فهم هر کسی بگنجه. هدف ما در گوگل" مرتب کردن اطلاعات دنیا و در دسترس قرار دادن آن به صورت جهانی و مفید است". اما پشت این جمله ساده، آرمانی بزرگ خوابیده. بگذارید کمی جمله رو بشکافیم.

مرتب کردن اطلاعات دنیا بدین معنا که هر چی اطلاعات مکتوب نوشتاری، صدا و ویدئو و هرگونه دیگر قالبهای اطلاعاتی رو در پایگاه های داده لیست کردن. این شامل میلیاردها دلار سرمایه برای ایجاد دیتا سنترهای مورد نیاز برای ذخیره اطلاعات، استفاده از الگوریتمهای بسیار پیچیده ریاضی برای خزیدن در میان اطلاعات و لیست کردن آنهاست.

بخش دوم تاکید بر مفید بودن و در دسترس بودن به صورت جهانی داره. دو مورد بسیار مهم و اساسی. اینجا دیگه بحث این نیست که چه حجمی از اطلاعات در سرورها ذخیره شده، بلکه هدف اینه که نرم افزار مربوطه( در اینجا موتور جستجوی گوگل) انقدر قوی باشه و از الگوریتمهای پیچیده ریاضی و هوش مصنوعی استفاده کنه که متوجه نیاز کاربر بشه و مفیدترین اطلاعات رو در اختیار کاربر بگذاره؛ بعلاوه اطلاعات باید بدون محدودیت مکانی به دست کاربر برسه یعنی اینکه عملا مرز جغرافیایی برچیده خواهد شد. رویایی که با پدیده اینترنت و دنیای وب به حقیقت پیوست.

گوگل تلاش می کنه که از آخرین تکنولوژی ها و تئوری ها برای رسیدن به این هدفش استفاده کنه و هر روز بتونه حجم بیشتری از اطلاعات رو ایندکس و به همدیگه مربوط کنه. در آینده ای نزدیک گوگل حتی امیدوارست که از طریق تاریخچه کارها و علاقه مندی های یک کاربر، بتونه نتایج بهتری به کار بده و حتی به جاه طلبی های چون جواب دادن به این سوال که "کلید من کجاست؟" پاسخ دهد. دنیای شگفت انگیزی پیش رو خواهیم داشت. یک دنیا با انبوهی از اطلاعات به هم پیوسته مثل یک ماتریکس.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

دسته بندی های رنگی شده

سه شنبه 13 آذر 1386 10:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


یروز بود برای مدیریت بهتر ایمیل هام در جیمیل چند تا label برای جیمیلم قرار دادم و با استفاده از (ف) یلتر ها یکسری ایمیل های خاص رو روانه اون دسته بندی ها کردم.colouredlables_module.gif دیروز بود که فهمیدم واقعا جیمیل یک نعمت هست و بدون اون زندگی بسیار مشکل!

امروز صبح دیدم که گوگل قابلیت مشخص کردن یک رنگ خاص برای یک دسته بندی رو به جیمیل اضافه کرده که در نما و دسته بندی راحتتر واقعا تاثیرگذار هست.

شخصا هیچ وقت نتونستم با برنامه هایی مثل اوت لوک و تاندربیرد کار کنم و به شدت محیط های تحت وب رو به برنامه های قابل نصب ترجیح دادم ولی می دونم این ترجیح من بخاطر وجود جیمیل هست چراکه به شدت این برنامه ها رو به محیط سنگین و تیره لایو میل و محیط شلوغ یاهو میل ترجیح می دم.

× من هنوز از نسخه قدیمی گوگل استفاده می کنم. به نظرم این نسخه خوش دست هست ولی متاسفانه قابلیت رنگی کردن دسته بندی ها و چت گروهی همراه با شکلک ها که چند روز پیش اضافه شده تنها به نسخه جدید جیمیل اضافه شده.
× این مشکل کند شدن جیمیل با Firebug هم دردسری شده، حالا نمی دونم چقدر این اکستنشن خوب تاثیر می زاره.
× توی صفحه امکانات جدید جیمیل نوشته نسخه جدید جیمیل تنها روی فایرفاکس ۲ و اینترنت اکسپلورر ۷ کار می کنه!


آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

سایت برگزاری انتخابات رایانه ای مجلس هشتم هک شد

یکشنبه 11 آذر 1386 08:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


سایت majles8.com كه از سوی وزارت كشور برای برگزاری رایانه‌ای انتخابات مجلس هشتم طراحی شده بود، هك شد.

در حالی كه موضوع رایانه‌ای برگزار كردن انتخابات مجلس هشتم، یكی از موارد اختلافی بین وزارت كشور و شورای نگهبان بود، طراحی بسیار ضعیف سایت آماده شده به این منظور، انتقادات گسترده صاحب‌نظران IT را به دنبال داشت. با این حال، وزارت كشور با پخش تیزرهای تلویزیونی و اعلام مسابقه، تلاش كرد مردم را به شركت در برنامه این سایت تحریك كند و چندین سكه بهار آزادی جایزه داد، اما روز گذشته، این سایت ضعیف هك شد.

به نظر می‌رسد شخصی كه این سایت را هك كرده، از دلسوزان جمهوری اسلامی بوده، چراكه اگر این سایت در زمان حساسی چون انتخابات مورد حمله اینترنتی قرار می‌گرفت، تبعات سنگینی داشت.

اصرار وزارت كشور بر برگزاری رایانه‌ای انتخابات، امری پسندیده است، اما باید برای این كار از برنامه‌نویسان خبره استفاده كرد كه خوشبختانه تعدادشان در كشورمان كم نیست.

شایان ذکر است که در هنگام ارسال این خبر همچنان صفحه تغییر یافته توسط هکر در آدرس این سایت مشاهده می شود. این خبر و عکس العمل ضعیف مسولان این سایت برای رفع اشکال پیش آمده می تواند برگزاری انتخابات بصورت رایانه ای را با چالش جدی مواجه کند.

تکمیل 1: در حالیکه آمار نشان دهنده رشد حملات مهاجمان مخرب به سایت های سازمانی و دولتی ایران است، مسولان می بایست در طراحی چنین سایت پر اهمیت و زیر بنای ابزارهای آن اصل امنیت و پشتیبانی فوری به منظور رفع نقص را در نظر بگیرند. اهمیت سایت majles8.com وضعیت ویژه ای را برای مسولان خود به وجود می آورد که آزمایشات امنیتی و پویش های به هدف یابش نقص های امنیتی همهگی می بایست پیش از ارائه سایت به وب بررسی شوند. هک سایت majles8.com این باور را در نظر کارشناسان بوجود خواهد آورد که هیچ هزینه ای برای پشتیبانی فوری و بررسی امنیت آن صرف نشده است و در صورت انجام توسط متخصصان حرفه ای انجام نگردیده است.

تکمیل 2: تنها ساعاتی پس از انتشار خبر هک شدن سایت majles8.com در بسیاری از خبرگزاری ها و در پی آن سرازیر شدن کاربران اینترنت برای بازدید از این وبسایت در نهایت باعث شد که محدودیت پهنای باند این سایت به پایان برسد و پس از آشکار شدن آسیب پذیری امنیتی این سایت، این بار اشکال تهیه پهنای باند بسیار کم برای این سایت نیز فاش شد.

 تصاویر: تصویر صفحه هک شده
 منبع خبر: تابناک | WinBeta.Net
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

پیامک نجات‌بخش

یکشنبه 11 آذر 1386 08:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


شورای شهر وست‌مینستر (منطقه‌ای در مرکز لندن)، در ابتکاری جالب سرویسی به نام SatLav را به راه انداخته است. با استفاده از این سرویس دیگر توریست‌ها و مردمی که برای خرید و یا تماشای تئاتر به این منطقه می‌روند در امر خطیر پیدا کردن دستشویی دچار مشکل نخواهند شد!

آنها کافی است پیامکی با متن toilet به شماره تلفن 80097 ارسال کنند تا نزدیک‌ترین دستشویی به آنها فرستاده شود. این سیستم در حال حاضر 40 دستشویی را پوشش می‌دهد. فرستادن هر پیامک تنها 50 سنت خرج دارد و استفاده از بسیاری از این دستشویی‌ها هم رایگان است.

اعضای شورای شهر امیدوارند کار مبتکرانه آنها از جاری شدن سالانه 10 هزار گالن ادرار در خیابان‌ها جلوگیری کند.

سایت شورای شهر وست‌مینستر
منبع


آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

گوگل ریدر به شما پیشنهاد می دهد

شنبه 10 آذر 1386 11:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


امروز گوگل ریدر قابلیت جدیدی رو اضافه کرد. بوسیله این قابلیت سایت های که مورد علاقه شماست ولی در لیست شما نیست به شما پیشنهاد داده می شود. drag-drop.gif

این سرویس و قابلیت جدید بر مبنای سرویس Web History راه اندازی شده که بوسیله این سرویس سایت هایی که قبلا شما مشاهده کردید ولی در لیستتون نیست ( با توجه به فرمولی خاص ) به شما پیشنهاد می شه. در این فرمول محل زندگی کاربر ، میزان کاربران فید سایت مورد نظر و میزان بازدید شما از سایت مورد نظر لحاظ می شه.

علاوه بر این قابلیت جالب یک قابلیت دیگر نیز امروز اضافه شده و اونم قابلیت drag-and-drop سایت های مورد علاقتون هست.
بطور پیش فرض گوگل ریدر فید ها رو براساس ترتیب حروف الفبا می چینه ( حروف الفبای فارسی نیز کاملا رعایت می شه ). بوسیله این قابلیت شما می تونید فید های موجود در لیستتون رو با موس کشیده و در جای مورد نظر رها کنید. بطور مثال شما می تونید فیدهای مورد علاقتون رو در بالای فهرست قرار بدید و یا مکان پوشه های اونها رو براحتی تغییر بدید.

منبع: وبلاگ گوگل ریدر 


آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

احتمال راه‌اندازی سرویس ذخیره‌ی داده‌های كاربران ا

جمعه 9 آذر 1386 08:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


گوگل در حال آماده‌سازی سیستمی است كه به كاربران امكان می‌دهد داده‌های موجود در هارد درایو خود را در رایانه‌های این شركت ذخیره كنند.

بر اساس گزارش روزنامه‌ی "وال استریت ژورنال"، كاربران می‌توانند فایل‌هایی مانند اسناد پردازنده ورد، موسیقی دیجیتالی، كلیپ‌های ویدیویی و تصاویر كه معمولا در رایانه‌های شخصی خود ذخیره می‌كنند را در رایانه‌های گوگل قرار دهند.

بر اساس این گزارش این سرویس به كاربران امكان می‌دهد از طریق رایانه‌ها و دستگاه‌های قابل حمل مختلف و با استفاده از یك كلمه‌ی عبور برای ورود به سرویس به فایل‌های خود دسترسی یابند.

این روزنامه همچنین به نقل از منابع آگاه اعلام كرد كه سرویس مذكور در كمتر از چند ماه توسط گوگل راه‌اندازی می‌شود و این شركت قصد دارد مقداری فضای ذخیره‌سازی را به طور رایگان در اختیار كاربران قرار دهد و برای ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتر هزینه دریافت كند.
دنبالک ها: ایسنا ،
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)