تبلیغات
پارسه - مطالب آبان 1386

مایکروسافت و نرم‌افزار حسابداری

یکشنبه 27 آبان 1386 02:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت به منظور آغاز دور تازه رقابت‌های خود با شرکت نرم‌افزاری Sage، نسل جدید نرم‌افزارهای تجاری خود را برای موسسات کوچک و متوسط تولید کرد.
این شرکت به منظور افزایش حاکمیت خود بر بازارهای نرم‌افزاری، نرم‌افزار King Kong را با نسخه مقدماتی مجموعه نرم‌افزاری Office Accounting 2008 هماهنگ کرد و آن را به صورت رایگان روی سایت اینترنتی خود قرار داد.
شرکت مایکروسافت با این اقدام خود قصد دارد بخش بیشتری از بازار حسابداری الکترونیکی جهان را در اختیار بگیرد و رقابت بیشتری را با شرکت‌های نظیر Sage انجام دهد.
نسخه Express این نرم‌افزار به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت مجزا از مجموعه نرم‌افزاری Office روی کامپیوترها نصب شود.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

.....

شنبه 26 آبان 1386 06:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


شرلوك هولمز كارآگاه معروف و معاونش واتسون رفته بودند صحرانوردی و شب هم چادری
زدند و زیر آن خوابیدند. نیمه‌های شب هلمز بیدار شد و آسمان را نگریست. بعد واتسون
را بیدار كرد و گفت: نگاهی به آن بالا بینداز و به من بگو چه می‌بینی؟ واتسون گفت:
میلیونها ستاره می‌بینم. هلمز گفت: چه نتیجه می‌گیری؟ واتسون گفت: از لحاظ روحانی
نتیجه می‌گیرم كه خداوند بزرگ است و ما چقدر در این دنیا حقیریم. از لحاظ
ستاره‌شناسی نتیجه می‌گیریم كه زهره در برج مشتری است، پس باید اوایل تابستان باشد.
از لحاظ فیزیكی، نتیجه می‌گیریم كه مریخ در محاذات قطب است، پس ساعت باید حدود سه
نیمه شب باشد. شرلوك هولمز قدری فكر كرد و گفت: واتسون تو احمقی بیش نیستی. نتیجه
اول و مهمی كه باید بگیری اینست كه: چادر ما را دزدیده و برده‌اند

آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

در سال 2050 شاهد روبات های عروس خواهیم بود!

شنبه 26 آبان 1386 02:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


یک پژوهشگر هوش مصنوعی پیش بینی کرده است، دانش روباتیک به چنین جهش خیره کننده ای دست خواهد یافت که تا پایان سال 2050 انسان ها این امکان را داشته باشند همسرانی از جنس روبات را برای خود انتخاب نمایند.

آقای "David Levy" محقق انگلیسی هوش مصنوعی که کتاب "عشق، سکس و روبات ها" ی او قرار است در تاریخ 6 نوامبر سال جاری به رشته تحریر درآید در اینباره عقیده دارد، روبات ها به دستگاههایی بسیار مشابه انسان های امروزی تبدیل خواهند شد که علاوه بر امکان گفتگوی هوشمند به ابراز احساسات و حتی پاسخ به عواطف انسانی نیز خواهند پرداخت.

او می گوید بزودی حرکت های غیر واقعی، صداهای نامانوس و دیگر رفتار عمومی غیر متعارف در روبات ها از بین خواهد رفت. آنها به ماشین هایی بسیار شبیه به انسان تبدیل می شوند که حتی انسان ها را عاشق خود می نمایند. روبات ها به عنوان دستگاههایی یاری رسان، دوست و حتی یک همسر در نظر گرفته خواهند شد.

شاید این امر برای برخی همانند یک داستان علمی-تخیلی باشد، اما دکتر "Levy" که مطالب کتابش بخشی از پایان نامه PHD او می باشد و از طرف دانشگاه "Maastricht" هلند مورد تائید قرار گرفته است می گوید، این واقعیتی است که حرکت ما به سوی آن شروع شده است و در دهه های آینده به آن خواهیم رسید.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

فتح اورست با تلفن همراه

شنبه 26 آبان 1386 02:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


موبنا- شرکت مخابراتی چین طرح راه اندازی ایستگاه تلفن همراه را در بالاترین نقطه اورست، مرتفع ترین قله جهان با موفقیت اجرا کرد.
چین اعلام کرد که از این پس کوهنوردان می توانند بر فراز بلند ترین بام دنیا به وسیله تلفن همراه خود با هر نقطه که می خواهند ارتباط برقرار کنند، یا پیام کوتاه بفرستند.
این ایستگاه در ارتفاع 6هزار و پانصد متری ایجاد شده و در ساخت آن خطوط مواصلاتی ارتباطی کمکی به منظور حمل مشعل بازی های المپیک سال2008 به بلندترین قله جهان نیز در نظر گرفته شده است.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

رومئوی آنلاین در جستجوی ژولیت آفلاین!

چهارشنبه 23 آبان 1386 03:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


در این دنیای نسبتا بزرگ که از نظر بعضی ها کوچک شده چه اتفاق هایی که نمی افتد! یکشنبه شب همین هفته ای که گذشت جناب Patrick Moberg که یک طراح وب 21 ساله است و ساکن بروکلین و از همه ی اینها مهم تر مثل اینکه علاقه شگرفی دارد برای پیوستن به مرغ ها سوار بر قطار سیاحتی میدان Union در منهتن بوده است که ناگهان نگاهش می افتد به دختر آرزوها و رویاهایش (اگر می خواهید عق بزنید هنوز مانده!) با یک گل در درون موهایش و در حالی که داشته در دفترچه ای یادداشت می نوشته و جناب آقای پاتریک نه یک دل صد دل در اولین نگاه عاشق این دختر خانم می شود، ولی بر اساس قانون ننوشته ی حال مساوی با ضد حال قبل از اینکه وی فرصت پیدا کند با دختر خانم وارد مذاکره شود ایشان از قطار پیاده می شوند و پاتریک هم متاسفانه وی را در بین شلوغی و جمعیت گم میکند.

طراح وب مورد نظر ما خودش را به خانه می رساند و بلافاصله سایتی دست و پا میکند به آدرس NYGirlOfMyDreams.com یا دختر نیویورکی رویاهای من! در سایت هم اطلاعاتی از قطار، ساعتی که این دختر را در آن دیده بوده است و همینطور اینکه او چه شکلی بوده است را می نویسد در آخر هم مقداری اطلاعات از خودش به همراه شماره تلفن و آدرس ایمیلش را میگذار تا شاید بتواند به وصال دوست برسد.
و البته ماجرا از همینجا شروع می شود و در کمتر از چند ساعت پاتریک با سیلی از ایمیلها و تلفن ها مواجه می شود، بر طبق نوشته ی "نیویورک پست" دختران بسیاری با پاتریک تماس گرفته اند و گفته اند که دختر مورد نظر وی نیستند ولی شیوه عشق ورزیدن او و صداقتش قابل تحسین است و حاضرند جای آن دختر را برای او پر کنند! ماجرا ادامه پیدا میکند تا اینکه سه شنبه شب پاتریک در همان وب سایت اعلام کرده است دختری که با نشانه های آن دختر مطابقت بسیاری داشته است را از طریق سایت مذکور یافته است، این دختر خانم که پاتریک را بیچاره خودش کرده است نامش Camille Hayton است اهل ملبورن استرالیا می باشد که در بروکلین زندگی می کند و در مجله ی BlackBook مشغول کارورزی است.

اما خوب پاتریک به دلایل شخصی فعلا نه جواب ایمیلهایش را میدهد نه جواب تلفنها را و البته روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی محلی که مشتاق مصاحبه با وی شده بوده اند را هم رد کرده است و در وب سایت دختر نیویورکی رویاهای من نوشته " بر خلاف همه ی کمدهای رومانتیک و آهنگهای پاپ بد، بایستی برای این یکی خودتان یک پایان بسازید!" و ظاهرا این وب سایت دیگر آپدیت نخواهد شد.

احیانا اگر دختر رویاهایتان را دیدید سعی کنید سریع عمل کنید که کارتان به اینجا ها نکشد :-)!

 منبع خبر: UpdateBlog
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

استیو بالمر از مدیران مایکروسافت؛ گوگل عددی نیست !

چهارشنبه 23 آبان 1386 03:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


"استیو بالمر" معاون بیل گیتس در شرکت مایکروسافت که به خاطر اظهار نظرهای جنجالیش شهرت دارد، در حاشیه حضور هفته قبل در ژاپن به مناسبت افتتاح سرویس های ویژه Live این شرکت فرصت را برای متلک پرانی بر ضد گوگل مناسب دیده و به شوخی گفته: گوگل عددی نیست!

وی که همیشه با سوالاتی در مورد نگرانی احتمالی مایکروسافت از پیشرفت های گوگل مواجه است تاکید کرده: ما در این مورد نگرانی نداریم!

بالمر در ژاپن تصریح کرده که سرویس Live Search مایکروسافت که امکان استفاده از خدمات IM، ایمیل، به اشتراک گذاری عکس و غیره را فراهم می آورد روزی یاهو و گوگل را به زیر خواهد کشید!

او همچنین گفته است اگر چه گوگل دنیای جستجوی تحت وب را در اختیار دارد، اما وب یک کیک بسیار بزرگ است که خدمات جستجو بخش کوچکی از آن را شامل می شود.

اظهارات بالمر در شرایطی عنوان می شود که منتقدان مایکروسافت معتقدند این شرکت موفقیت چندانی در زمینه آنلاین کردن خدمات و نرم افزارهای سنتی خود به دست نیاورده است.

 منبع خبر: هموطن سلام
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

کارمند ایرانی شاغل در گوگل ابزاری با عنوان کیبورد

چهارشنبه 23 آبان 1386 02:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


مهندس رضا بهفروز، کارشناس نرم افزار شاغل در کمپانی گوگل با ارسال مطلبی در وبلاگ رسمی این شرکت از ارائه ابزاری برای کاربران فارسی زبان خبر داد که ویژه سرویس iGoogle ساخته شده است و قادر است صفحه کلید (کیبورد) فارسی را برای کاربران فارسی زبان در محیط iGoogle فراهم آورد.

وی که در بخش نخست مطلب ارسالی خود از کار گروهی و هماهنگی بسیار هدفمند کارمندان شاغل در گوگل سخن گفته است، موفقیت خود در ساخت این ابزار را منوط به استفاده 20 درصد از وقت آزاد خود برای توسعه پروژه های شخصی در محیط کار گوگل دانسته است. گفتنی است که گوگل به کارمندان خود اجازه میدهد که 20 درصد از وقت اداری شان را بر روی پروژه های دلخواه صرف کنند.

مهندس بهفروز در ادامه می نویسد:" من تمام سعی خود را کردم که از 20 درصد وقت آزاد خود بهترین استفاده را ببرم. چند هفته پیش با خبر شدم که تیم مهندسی ما در هند موفق شده است که تعدادی صفحه کلید - نمایشی برای زبان های مختلف کشور هند تهیه کند. من فارسی صحبت می کنم و تصور کردم که ساخت یک ابزار مشابه برای خودم و هم زبونم! مفید خواهد بود." ( وی درمطلب خود کلمه همزبون را به تلفظ فارسی درج کرده است).

سپس به مهندس Raghunath شخصی که کیبوردهای زبان های هندی را ساخته بود ایمیل فرستادم تا درباره ساخت گدجت های مربوطه و مشابه فارسی آن اطلاعات بیشتری بدست آورم. وی من را با کدها هدایت کرد و پس از یک هفته فعالیت، ((گدجت صفحه کلید فارسی)) نیز در دسترس شما می باشد.

آقای مهندس بهفروز در دفتر سیاتل گوگل مشغول به فعالیت است. گفتنی است که ایرانیان شناخته شده ای از جمله دکتر ترانه رضوی (پزشک گوگل) و امید کردستانی مدیرعامل مالی و فروش گوگل از دیگر کارمندان ایرانی شاغل در کمپانی گوگل هستند که مطالبی را در وبلاگ رسمی گوگل به تحریر درآورده اند.

 مشاهده: Farsi Gadget
 مشاهده: مطلب مرتبط در وبلاگ گوگل
 منبع خبر: WinBeta(نقل از وبلاگ رسمی گوگل)
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

فوتوشاپ تحت وب بزودی عرضه می شود

یکشنبه 20 آبان 1386 04:11 ق.ظ   نویسنده : حسن      


نسخه آنلاین و تحت وب نرم افزار ویرایشگر تصاویر فتوشاپ (Photoshop) بزودی و پیش از آغاز سال جدید میلادی عرضه خواهد شد.

کمپانی ادوبی همزمان با اعلام این خبر همکاری با سایت های Photobucket و Shutterfly را نیز اعلام کرد.

گفتنی است که سایت Photobucket هم اکنون از ابزاری دیگری از ادوبی برای تدوین تصاویر ویدیویی بهره می برد.

نسخه آنلاین نرم افزار فوتوشاپ، Photoshop Express نام خواهد داشت. این ابزار می تواند سرویس ویرایشگر تصاویر Snapfish شرکت HP و یا سرویس Flickr یاهو را به رقابت دعوت کند.

شرکت یاهو نیز در نظر دارد که از تکنولوژی سایت Picnik در راستای هدف عرضه ویرایشگر تصاویر تحت وب استفاده کند.

درحالیکه نسخه آنلاین تحت وب فتوشاپ از امکانات کمتری نسبت به دیگر نسخه ها برخوردار است اما بخش ها و ابزارهای محبوب این ابزار در نسخه آنلاین نیز وجود خواهند داشت. این بخش ها شامل تنظیم رنگ، حذف قرمزی چشم، اشباع و غیره خواهد بود.

 منبع خبر: WinBeta(نقل از BetaNews)
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)