تبلیغات
پارسه - مطالب شهریور 1386

آرشیو ۱۵۰ ساله روی اینترنت

شنبه 24 شهریور 1386 03:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


ایسنا- روزنامه‌ی Irish Times آرشیو آ‌نلاینی از محتوای منتشر شده‌ی خود در 150 سال گذشته را ارایه كرد.
این آرشیو دیجیتالی حاوی تمامی مطالب خبری روزنامه‌ی Irish Times از 29 مارس 1859 تا حال حاضر بوده و از طریق وب سایت این روزنامه قابل دسترسی است.
این روزنامه‌ی ایرلندی برای ایجاد آرشیو خبری خود 1100 حلقه میكروفیلم كه هر كدام حاوی 700 تصویر صفحه روزنامه بودند را دیجیتالی كرد.
مدیر اجرایی طرح آرشیو دیجیتالی این روزنامه اظهار كرد: اهمیت این آرشیو در دسترس‌پذیر كردن مطالبی است كه پیش از این غیر قابل دسترس بودند زیرا میكروفیلم بهترین وسیله برای این منظور نیست.

آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

یک‌ ایرانى‌ سهام‌ آرسنال‌ را خرید

چهارشنبه 14 شهریور 1386 10:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


خبر ورزشی: بازرگان‌ ایرانى‌ مقیم‌ لندن‌ موفق‌ به‌ خرید بخش‌ مهمى‌ از سهام‌ یکى‌ از گرانترین‌ باشگاههاى‌ فوتبال‌ جهان‌ شده‌ است.
اردوان‌ فرهاد مشیرى‌ بازرگان‌ ایرانى‌ مقیم‌ بریتانیا به‌ همراه‌ على‌شیر عثمانف‌ شریک‌ میلیاردر روس‌ خود در شرکت‌ قرمز و سیاه‌ (RedWhite) موفق‌ به‌ خرید سهام‌ شرکت‌AFCPZ مالک‌ و مدیر باشگاه‌ فوتبال‌ آرسنال‌ در شمال‌ لندن‌ شدند.
سهام‌ خریدارى‌ شده‌ توسط‌ مشیرى‌ و عثمانف‌ قبلاً‌ متعلق‌ به‌ «دیوید دین» معاون‌ مدیرعامل‌ سابق‌ آرسنال‌ بوده‌ است.
در این‌ معامله‌ قرار است‌ در ازاى‌ فروش‌ سهام، دین‌ به‌ مدیریت‌ شرکت‌ «قرمز و سیاه» منصوب‌ شود.
عثمانف‌ که‌ ازبک‌تبار است‌ از حامیان‌ و دوستان‌ ولادیمیر پوتین‌ رئیس‌ جمهورى‌ روسیه‌ بوده‌ و سهامدار اصلى‌ کمپانى‌ روسى‌ معدن‌ و فلزات‌ «متالواینوست» است.
مشیرى‌ نیز یک‌ حسابدار قسم‌ خورده‌ است‌ که‌ در زمینه‌هاى‌ مختلف‌ از قبیل‌ امور اعتباری، معادن‌ و املاک‌ فعال‌ است.
این‌ بازرگان‌ ایرانى‌ در حال‌ حاضر در بسیارى‌ از شرکت‌هاى‌ بزرگ‌ داخلى‌ و خارجى‌ مدیر، عضو هیأ‌ت‌مدیره‌ یا سهامدار عمده‌ است. به‌ نوشته‌ وبلاگ‌ گروهى‌ از هواداران‌ آرسنال، مشیرى‌ از سالها قبل‌ در شمال‌ لندن‌ ساکن‌ است‌ و طرفدار آرسنال‌ تیم‌ محلى‌ خود است.
برخى‌ رسانه‌ها اعلام‌ کرده‌اند که‌ عثمانف‌ با استفاده‌ از تابعیت‌ بریتانیایى‌ شریک‌ خود مشیرى‌ و نفوذ او در این‌ کشور قصد دارد حوزه‌ فعالیت‌هاى‌ خود را به‌ اروپاى‌ غربى‌ گسترش‌ دهد.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

مغز برای انجام هر کار دو بار فکر می‌کند

چهارشنبه 14 شهریور 1386 10:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


دانشمندان با تایید وجود انعکاس صداهای کوتاهی در سر اعلام کردند در مغز برای انجام هرکاری دوبار فکر می شود.


به گزارش سلامت نیوزو به نقل ازمهر، عصب شناسان انستیتو علوم عصبی کالج لندن دریافته اند فرآیند تصمیم گیری های مغزی شامل دو بار فکر کردن و بررسی رفتارهای آنی است.

بر اساس کشفیات این دانشمندان، ناحیه ای در غشای مقابل-میانی مغز به هنگام فکر کردن شخص فعال شده و به عنوان مثال زمانی که شخص پیش خود فکر می کند که "من قصد ندارم در این مسیر حرکت کنم" در آخرین لحظات خود را از انجام این کار باز می دارد.

بر اساس گزارش "لب نیوز" پروفسور "پاتریک هاگارد" از انستیتو علوم عصبی کالج لندن گفت: بسیاری از مردم "صداهای کوچکی" را در مغز خود می شوند که آنها را از انجام برخی کارها باز می دارد.

به گفته وی، در پردازش های مغزی برای انجام هرکاری دو بار فکر می شود که مرتبه دوم در آخرین لحظات پیش از انجام یا عدم انجام آن است.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

سرنوشت مبهم کتاب تازه خاطرات هاشمی رفسنجانی

یکشنبه 11 شهریور 1386 04:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


آخرین جلد از مجموعه کتاب های خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، و نقل یک خاطره از آیت الله خمینی در آن، به موضوعی بحث انگیز در محافل سیاسی و فرهنگی این کشور بدل شده و به شایعاتی در مورد آینده این کتاب دامن زده است.

کتاب تازه آقای هاشمی که روزنوشت‌ های وی را در سال ۱۳۶۳ خورشیدی (1984 میلادی) در بر می ‌گیرد و با نام به سوی سرنوشت منتشر شده است، جزئیاتی از مواضع آیت ‌الله خمینی بنیانگذار نظام اسلامی در ایران را برای نخستین بار فاش کرده است.

از جمله این موارد که ظاهرا بیشترین انتقاد را هم در پی داشته قسمتی است که آقای هاشمی به نظر مثبت آیت‌ الله خمینی برای حذف شعار "مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی" از شعارهای انقلابی در آن دوره اشاره می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران می نویسد: "نماینده شوشتر هم آمد و پیشنهاد قطع شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی را می‌ داد. گفتم به طور اصولی تصمیم گرفته ‌ایم، امام هم موافقت کرده‌ اند ولی منتظر فرصت هستیم."

جنجال بر سر این نقل قول از آنجا آغاز شد که حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در مطلبی با توجه به وصیت نامه آیت الله خمینی نسبت به خاطره طرح شده از سوی آقای هاشمی ابراز تردید کرد و خواستار 'تصحیح' آن شد.

به دنبال این موضع گیری، شایعاتی در برخی محافل و رسانه های ایرانی به راه افتاد مبنی بر اینکه وزارت ارشاد دستور داده کتاب آقای هاشمی جمع آوری شود و نسخه های آن در بازار کتاب ایران نایاب شده است. برخی سایت های اینترنتی هم از 'توقیف' به سوی سرنوشت خبر دادند.

ادامه مطلب...
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

مخالفت با درخواست قانونمند کردن اینترنت

یکشنبه 11 شهریور 1386 04:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


بی بی سی - وینتون جی سرف، از معاونان شرکت گوگل و یکی از پدران شبکه ای که بعدا به اینترنت معروف شد، می گوید اینترنت را نباید قربانی معضلات جامعه کرد.

وی در مصاحبه ای با بی بی سی با هرگونه کنترل شدید آنچه بر روی اینترنت گذاشته می شود مخالفت کرده است.

او می گوید اینترنت تنها بازتابی از جامعه ای است که در آن زندگی می کنیم.

آقای سرف گفته است کسانی که می خواهند مقرراتی فراتر از آنچه به وضوح غیر قانونی است، وضع کنند، خود را در "سراشیبی لغزنده ای" می اندازند که ممکن است به محدود کردن آزادی بیان منجر شود.

او افزوده است: "اگر چیزی غیرقانونی نیست، سوال جالبی مطرح می شود که در این صورت خط قرمز را کجا قرار می دهید؟"

نقطه نظرات آقای سرف در حالی مطرح می شود که در بسیاری از کشورها، دسترسی عمومی به محتویات اینترنت نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

بازتاب در آینه

به گفته آقای سرف، به جای اعمال کنترل مرکزی (مثلا از سوی دولت ها)، بسیار بهتر است که این کار در قلب خود شبکه، جایی که کاربران آنلاین می شوند صورت گیرد.

وی به عنوان نمونه از امکان ایجاد محدودیت در جستجوگر گوگل سخن گفته که والدین می توانند از آن برای تعیین محدوده گردشگری آنلاین نوجوانان استفاده کنند.

او موکدا جدا کردن آنچه در اینترنت دیده می شود را از دنیای واقعی اشتباه می خواند چرا که "اغلب محتوای آن با مشارکت کاربرانش تولید می شود" و بنابراین "آنچه در اینترنت می بینیم، بازتابی است از جامعه ای که در آن زندگی می کنیم."

به گفته آقای سرف شاید بهتر باشد که به این جامعه نگاه کنیم و سعی کنیم مشکلاتش را حل کنیم.

او می افزاید: "وقتی مشکلی در آیینه می بینیم، آیینه را درست نمی کنیم، بلکه آن چیزی را که در آیینه بازتاب یافته، درست می کنیم."

او معتقد است "ما مجموعا به عنوان جامعه، باید با مشکلاتی که در اینترنت می بینیم برخورد کنیم، اما انکار آنچه جریان دارد، کمکی به ما نمی کند."

وینتون سرف افزود: "ما باید مستقیما با مشکلات برخورد کنیم."

شرکت گوگل قوانینی دارد که بر اساس آن، محتوایی را که از سوی کاربران نامناسب تشخیص داده شود، حذف می کند. اما همواره از این شرکت انتقاد شده که در این زمینه به اندازه کافی سریع عمل نمی کند.

آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

اتهام بزرگ ۶ شرکت اینترنتی

یکشنبه 11 شهریور 1386 04:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


گوگل، یاهو، AOL و ‌آمازون، گروه بوردرز و IAC اینتراكتیو كورپ به نقض امتیاز انحصاری تحلیل پیام اتوماتیك و سیستم روتینگ یك شركت تگزاسی پولاریس آی‌پی متهم شدند.
شركت پولاریس‌ آی‌پی با تنظیم یك شكایت‌نامه در دادگاهی در تگزاس، خواستار حكم هیات منصفه درباره‌ی خسارت هزینه وكلای مدافع و منع دایم این شركت‌ها از تداوم استفاده از سیستم فیلترینگ ایمیل خود شد.
امتیاز انحصاری به ثبت رسیده پولاریس در آمریكا به سیستمی مربوط ‌است كه ایمیل‌های دریافتی كاربر را تحلیل و تعیین می‌كند كه آیا می‌توانند به صورت اتوماتیك كنترل شوند یا باید به مسوول سرویس مصرف كننده ارسال شود.
بنا بر ادعای مطرح شده در این شكایت شركت‌های یاد شده با نقض امتیاز انحصاری پولاریس این سیستم را مورد استفاده قرار داده‌اند.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

سخت‌افزارها محبوب هکرها

یکشنبه 11 شهریور 1386 04:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


همکاران سیستم - کارشناسان طی بیانیه‌ای هشدار دادند، این روزها فعالیت‌ها هکرها به قدری توسعه یافته که احتمال می‌رود آنها بتوانند سخت‌افزارها را نیز آلوده کنند.
برندان او کنور(Brendan O'Connor) یکی از کارشناسان امنیتی در همایش Black Hat در آمریکا اعلام کرد: بررسی‌های جدید وجود آسیب‌پذیری‌های فراوان را در چاپگرهای زیراکس(Xerox)‌ تایید کرده و بر همین اساس احتمال می‌رود که هکرها بتوانند به این چاپگرها آسیب وارد کنند.
به منظور افزایش هرچه بیشتر امنیت در عموم کاربران و جلوگیری از خطرات احتمالی، این کارشناس اعلام کرد که هکرها هم‌اکنون می‌توانند به سیستم مرکزی این چاپگرها دست‌رسی پیدا کنند و اطلاعات مربوط به تمام چیزهایی که از طریق این دستگاه‌ها چاپ می‌شود را به دست بیاورند.
با توجه به اینکه اطمینان کاربران نسبت به چاپگرها بسیار زیاد است و از این رو آنها بدون هیچ گونه نگرانی تمام اطلاعات محرمانه خود را از این طریق چاپ می‌کنند، این آسیب‌پذیری‌های جدید می‌تواند زمینه‌ای برای بروز مشکلات بسیار بزرگ شود.
درحالی که شرکت زیراکس ماه فوریه سال جاری اعلام کرده بود که با عرضه یک وصله امنیتی مشکلات موجود در چاپگرهای WorkCenter خود را از میان برمی‌دارد، کارشناسان امنیتی براین باورند که این مشکلات همچنان وجود دارد.

آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

کشف بزرگترین کلاهبرداری اینترنتی

یکشنبه 11 شهریور 1386 01:09 ق.ظ   نویسنده : حسن      


ایسنا- پلیس چین بزرگ‌ترین برنامه‌ی كلاهبرداری هرمی‌ اینترنتی در این كشور را كه 170 هزار نفر در آن شركت كرده بودند كشف كرد.
مقامات شهر تای‌آن در استان شرقی شان دونگ پس از انجام تحقیقات به غیرقانونی بودن طرحی با نام شركت سرمایه‌گذاری سوئیس پی بردند.

بر اساس این گزارش این برنامه كلاهبرداری سرمایه‌گذاران را به پرداخت 1052 دلار ملزم كرده و وعده می‌داد پس از 30 ماه 52 هزار دلار به آن‌ها بازگرداند؛ تاكنون دو مرد برای دست داشتن در این كلاهبرداری متهم شده‌اند.
كشف این كلاهبرداری تنها بخشی از مبارزه‌ی چین علیه فروش هرمی‌ طی یك ماه گذشته بوده است كه طی آن 600 طرح كلاهبرداری كشف و 3300 سازمان دهنده و اعضای اصلی در 14 استان و شهر این كشور دستگیر شده‌اند.
فروش هرمی‌ در چین غیرقانونی بوده و در سال 1998 پس از یك مجموعه رسوایی از جمله یك مورد در سال 1995 كه دو زن به دلیل طراحی یك برنامه كلاهبرداری اعدام شدند، ممنوع شده است.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)