تبلیغات
پارسه - مطالب اسفند 1386

مشاهده مواد ممنوعه از آن سوی لباس

دوشنبه 27 اسفند 1386 08:03 ق.ظ   نویسنده : حسن      


ایسنا- یك شركت انگلیسی دوربینی ساخته كه با استفاده از یك فن‌آروی به نام تصویر غیرمنفعل می‌توانند اسلحه، مواد مخدر یا مواد منفجره‌ی پنهان شده در داخل لباس را تا فاصله‌ی 25 متری كشف كند.
دوربین T5000 كه از سوی شركت Thruvision با استفاده از فن‌آوری تصویر غیرمنفعل و از طریق اشعه‌های الكترومغناطیسی طبیعی معروف به اشعه‌های T-rays كه اشیاء ساطع می‌كنند، می‌تواند آن‌ها را تشخیص دهد.
این دوربین قدرتمند حتی زمانی كه افراد در حال حركت هستند قادر است اشیای پنهان شده در داخل لباس آن‌ها را بدون نشان دادن جزئیات فیزیكی بدن، تشخیص دهد.
این فن‌آوری كه كاربردهای نظامی و غیرنظامی دارد كه می‌تواند در فرودگاه‌های شلوغ، محل‌های خرید و رویدادهای ورزشی مورد استفاده قرار گیرد، در نمایشگاه پیشرفت‌های علمی انگلیس به نمایش درمی‌آید.
بر اساس این گزارش در حالیكه این فن‌آوری امكان تشخیص را بالا می‌برد، این نگرانی را نیز افزایش می‌دهد كه انگلیس در حال تبدیل شدن به یك جامعه تحت مراقبت است كه در آن صدها هزار دوربین تلویزیونی مدار بسته، روزانه اعمال مردم را مونیتور می‌كنند.
این فن‌آوری بر این اساس كار می‌كند كه تمامی افراد و اشیاء میزان اندكی اشعه‌ی الكترومغناطیسی از خود ساطع می‌كنند كه امواج T-rays نام دارند و در دامنه‌ی امواج مغناطیسی بین امواج مادون قرمز امواج میكرو قرار دارند و می‌توانند از دیوارها عبور كنند.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

مایکروسافت اثبات کرد: فاصله من از هر اویی: تنها شش

دوشنبه 27 اسفند 1386 08:03 ق.ظ   نویسنده : حسن      


 

بر اساس نظریه «6 درجه جدایی» Six degrees of separation هر دو شخص دلخواه روی کره زمین با 6 واسطه به هم مربوط می‌شوند. مثلا شما به عنوان یک شهروند ایرانی با واسطه حداکثر 6 نفر دیگر به یک شهروند کشور آفریقایی مرتبط می‌شوید.
چگونه؟! شما ممکن است دوستی داشته باشید که دوستی داشته باشد که حرفه‌اش خبرنگاری باشد و آن خبرنگار هم با خبرنگاری خارجی دوست باشد که مقیم آن کشور آفریقایی باشد و این خبرنگار آفریقایی هم زمانی به محل اقامت آن شهروند ناآشنای آفریقایی رفته باشد و گزارشی تهیه کرده باشد!

 Six degrees of separation 1.gif

باور کردنش سخت است و اثبات این نظریه هم دشوار است، ولی شاید شما به طور تصادفی در زندگی به مواردی از این قبیل برخورده باشید.

ادامه مطلب...
دنبالک ها: یک پزشک ،
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

دانشمندان وزارت ارتباطات و قیمت پیام کوتاه

دوشنبه 6 اسفند 1386 08:02 ق.ظ   نویسنده : حسن      


وزارت ارتباطات آمد مثلا قیمت پیامک را ارزان کند بدتر گران اش کرد. عجیب است که وزارت ارتباطات تصور می کند مردم متوجه این موضوع نمی شوند و به ظاهر با دستاویز قرار دادن تشویق به ارسال پیام فارسی عملا پیام انگلیسی را به 222 ریال افزایش داده و قیمت پیامک فارسی نیز ( علی رغم آنکه می گویند به 89 ریال کاهش یافته) به دلیل دوبرابر شدن تعداد کاراکترها به 178 ریال رسیده است. این در حالی است که قیمت فعلی پیامک تلفن همراه 142 ریال است. حالا با چه فرمولی قیمت پیامک کاهش یافته ، لطفا این را از "دانشمندان" وزارت ارتباطات بپرسید.


آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)