تبلیغات
پارسه - مطالب دی 1386

ویروس جدید در کمین

چهارشنبه 19 دی 1386 08:01 ق.ظ   نویسنده : حسن      


چندی پیشتر كارشناسان امنیتی نسبت وجود ویروس های خطرناك در پیام های تبریك سال نو هشدار داده بودند اما با بازگشت كرم خطرناك استورم این هشدارها جدی تر شده است.
كارشناسان امنیتی مایكروسافت اعلام كرده اند كه Storm Worm از طریق كارت های تبریك الكترونیكی وارد فضای اینترنت و فناوری اطلاعات شده است كه ممكن است آثار مخرب زیادی در پی داشته باشد.
این كرم خطرناك با نفوذ به میل آدرس خود را به تمام كسانی كه در لیست قراردارند ارسال كرده و با باز شدن پیغام توسط فرد وارد درایوهای اصلی او شده و اطلاعات را نابود می كند.
كارشناسان اعلام كرده اند كاربران باید از باز كردن پیغام هایی با مضمون سال نو از سوی افراد ناشناخته خودداری كرده و تا جایی كه می توانند كارت های الكترونیكی را دانلوود نكنند.
تا كنون رایانه صد ها هزار كاربر در ایالات متحده به این ویروس آلوده شده است.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

سونی از توشیبا پیشی گرفت

چهارشنبه 19 دی 1386 08:01 ق.ظ   نویسنده : حسن      


بی‌بی‌سی- در حالی که شرکت های سونی، پاناسونیک و سامسونگ حامی لوح های فشرده دی وی دی بلو-ری بوده اند، شرکت های توشیبا، مایکروسافت و اینتل از اچ دی - دی وی دی حمایت کرده اند.
این شرکت ها در رقابت بوده اند تا هم مصرف کنندگان را به خرید قالب دی وی دی خود ترغیب کنند و هم شرکت های فیلمسازی را قانع کنند که از این نوع قالب استفاده کنند.

شرکت وارنر به طور غیر منتظره ای این هفته اعلام کرد که فیلم های تولیدی خود را با استفاده از لوح های فشرده بلو-ری در بازار پخش خواهد کرد. تقریبا هفتاد درصد فیلم های موجود در بازار دی وی دی متعلق به این شرکت است.
از هفت استودیوی بزرگ فیلمسازی در هالیوود فقط دو استودیوی پارامونت و یونیورسال همچنان موافق قالب اچ دی - دی وی دی شرکت توشیبا هستند.
تحلیلگران می گویند پس از تصمیم برادران وارنر واضح است که بلو-ری قالب دی وی دی آینده است.
کیت نوبل، گزارشگر علمی بی بی سی، می گوید با این که توشیبا و مایکروسافت هنوز به شکست تن در نداده اند اما یقینا با اعلام این خبر سردرگم شده اند. آنها حتی قرارهای مطبوعاتی دو روز گذشته خود در نمایشگاه بین المللی محصولات الکترونیک در لاس وگاس را لغو کردند.
تحلیلگران بر این باورند که اگر صنعت الکترونیک یک قالب واحد را بپذیرد به نفع بازار خواهد بود. مصرف کنندگان تا زمانی که روشن نشود که صنعت دستگاه های پخش تصویر کدام قالب را خواهد پذیرفت از خریدن وسایل الکترونیکی خودداری خواهند کرد.

به همین دلیل فروش این دستگاه ها پایین و در عین حال قیمت آنها بالا بوده است.

قالب های جدید اچ دی - دی وی دی و لوح فشرده بلو-ری می توانند حجم بیشتری از داده ها را در خود جای دهند. این مشخصه خصوصا برای پخش فیلم های ویدیویی وضوح بالا بسیار مهم است.
هر دو فناوری برای نگارش اطلاعات از لیزر آبی استفاده می کنند. این نوع لیزر دارای طول موج کوتاهتری است و بنابر این می توان داده های بیشتری را بوسیله آن ثبت کرد.
یک لوح بلو - ری می تواند تا ۵۰ گیگا بایت را در خود جای دهد حال آنکه قالب اچ دی - دی وی دی قابلیت حفظ ۳۰ گیگا بایت را دارد. دی وی دی های قبلی تنها می توانند کمتر از ۵ گیگا بایت را در خود جای دهند.
بسیاری از مردم رقابت بین این دو تکنولوژی را مانند رقابت بین ویدیوهای "وی اچ اس" و "بتا ماکس" در دهه 80 می دانند. در آن رقابت، سونی بازار را به شرکت جی وی سی واگذار کرد.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

گوگل برترین موتور جستجو

پنجشنبه 6 دی 1386 10:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


 ایسنا- آمارها نشان داد كه گوگل، برترین موتور جست‌وجو در میان موتورهای جست‌وجوی مهم اینترنتی در ماه نوامبر بوده‌اند.
بر اساس آمار شركت آمار و تحقیقات اینترنتی كام اسكار، در حدود ‌٩/٥ میلیارد جست‌وجوی كلیدی در آمریكا در طی ماه نوامبر از طریق گوگل انجام گرفت و این موتور جست‌وجو ‌٦/٥٨ درصد از سهم بازار جست‌وجو را به خود اختصاص داد.

سایت‌های یاهو با ‌٤/٢٢ درصد، رتبه‌ی دوم و به دنبال آن سایت‌های مایكروسافت با ‌٩/٨ درصد و ASK Network با ‌٦/٤ درصد قرار گرفتند. شبكه‌ی تایم وارنر نیز ‌٥/٤ درصد از سهم این بازار را به خود اختصاص داد.
بر اساس گزارش كام اسكار، كاربران آمریكایی طی ماه نوامبر، ده میلیارد جست‌وجو در موتورهای جست‌وجوی مهم انجام دادند كه پنج درصد كمتر از ماه اكتبر بود.
در ماه نوامبر ‌٣/٧ میلیارد جست‌وجو در جهان از طریق گوگل، ‌٤/٢ میلیارد جست‌وجو در یاهو، ‌٩٨٤ میلیون جست‌وجو در مایكروسافت و ‌٨٣٨ میلیون جست‌وجو در شبكه‌ی تایم وارنر انجام گرفت.

همچنین در نتیجه انجام جست‌وجو برای خریدهای تعطیلات، جست‌وجو برای سایت‌های eBay و آمازون نیز افزایش یافت.
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

یاهو و جستجوی نام ایران

پنجشنبه 6 دی 1386 10:12 ق.ظ   نویسنده : حسن      


مهر- موتور جستجوی یاهو در روزهای پایانی سال 2007 فهرست 10 واژه ای را منتشر کرده که بیشترین تعداد جستجوی خبر را در یک سال اخیر داشته اند.
در طبقه بندی سال 2007 یاهو، دومین موتور جستجوی دنیا، واژه "ایران" رتبه دوم در جستجوهای خبری به خود اختصاص داده است.
در رتبه اول طبقه بندی لیست 10 سوژه خبرساز و پر مخاطب یاهو، صدام حسین توانست رتبه اول را به دست آورد.

در حقیقت در نخستین روزهای ماه ژانویه 2007، فیلم و تصاویر آخرین لحظات زندگی صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق به سرعت در وب و روی تلفنهای همراه گسترده شد. یکسال قبل و در آخرین روزهای سال 2006 صدام حسین به دار مجازات آویخته شد و به این ترتیب در روزهای اول سال 2007 به یکی از خبرسازترین موضوعات خبری تبدیل شد.
براساس گزارش یاهوسرچ، هرچند جنگ در عراق و افغانستان همچنان در یکسال گذشته از موضوعات خبرساز و پرمخاطب موتورهای جستجو بوده اند اما در این طبقه بندی واژه "ایران" توانست در رتبه دوم 10 واژه برتر جستجوی خبر یاهو قرار گیرد.

به گزارش مهر ، در واقع مسئله برنامه هسته ای ایران، اظهارات محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران و همچنین شدت شایعات و احتمال درگیری نظامی میان ایران و آمریکا، "ایران" را مورد توجه کاربران یاهو در جستجوی خبر قرار داده است.

این درحالی است که واژه های "عراق" و "جورج بوش"، رئیس جمهور آمریکا به ترتیب در این طبقه بندی در رتبه های سوم و چهارم ایستادند.
در ادامه فهرست کامل این طبقه بندی آمده است:
1- صدام حسین (دیکتاتور سایق عراق)
2- ایران
3- عراق
4- جورج بوش (رئیس جمهور آمریکا)
5- قیمت نفت و گاز
6- باراک اوباما (نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 آمریکا)
7- هیلاری روهام کلینتون (نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 آمریکا)
8- آتش سوزی جنگلهای ساندیگو در کالیفرنیا
9- افغانستان
10- تیراندازی در دانشگاه ویرجینیاتک
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • حسن (1881)